Jak zacząć grać w golfa?

golf

Najlepszym sposobem do rozpoczęcia gry i nauczenia się zasad jest udanie się na lekcje golfa dla początkujących. Możesz znaleźć instruktora na prawie każdym polu golfowym.

Treningi pod okiem profesjonalisty pozwalają poznać zasady gry, trzymania kijów oraz udoskonalenia techniki. Każdy kurs dla początkujących pozwala uzyskać zieloną kartę, po zdaniu egzaminu. Egzamin zawiera część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej pojawiają się pytania z zakresu zasad i etykiety gry w golfa. Praktyka zawiera rozegranie gry z trenerem.
Sprzęt dla początkujących

Jeżeli będziemy zaznajomieni z techniką uderzenia możemy pomyśleć o zakupie własnego sprzętu. Wcześniej możemy go wypożyczyć na polu golfowym. Na rynku dostępnych jest wiele kijów golfowych, które różnią się od siebie ciężkością czy kątem nachylenia. Warto odpowiednio dopasować kije do naszego wzrostu i postury, aby wygodnie oddawać uderzenia.

Ubiór golfisty

Ubiór na polu golfowym musi być adekwatny do panującej pogody. Warto zaopatrzyć się w kilka warstw, z uwagi na długi czas jaki spędzisz na polu. W golfie panuje kilka wytycznych dotyczących stroju. Niewskazane jest ubieranie dresu albo jeansów. Buty powinny mieć miękką podeszwę i gwarantować dobrą przyczepność do pola. W chłodniejsze dni lepiej ubrać lekką kurtkę lub bezrękawnik. Wszystkie niezbędne akcesoria powinny być przewożone w wózku golfowym, który ułatwia poruszanie się po polu golfowym.

Sprzęt dla amatorów i profesjonalistów znajdziesz w sklepie Golfteam: https://golfteam.pl/.