Bagażniki dachowe – co musisz wiedzieć?

Zdecydowana większość osób podróżuje samochodem. Czasami spakowanie się na wakacje jest dość problematyczne, dlatego idealnym rozwiązaniem jest bagażnik dachowy, który pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca w aucie i zabrać na wyjazd znacznie więcej akcesoriów. Jaki bagażnik wybrać? Czym się kierować podczas zakupu?

Bagażnik dachowy idealnie dopasowany do samochodu

Bagażniki dachowe montowane są na specjalnych podstawach wykonanych z aluminium lub ze stali. Przede wszystkim muszą być one idealnie dobrane do modelu auta. Podczas zakupu należy sprzedawcę poinformować o marce i modelu samochodu, roku produkcji oraz nadwoziu. Dzięki tym danym sprzedawca będzie mógł wybrać odpowiednie modele dedykowane do danego pojazdu. Oczywiście producenci oferują także bagażniki uniwersalne, które pasują do większości dachów. Należy jednak sprawdzić, jaki rodzaj dachu jest w samochodzie. Jedne auta mają zamontowane relingi, a inne specjalne gniazda mocowania. Po wyborze bagażnika bazowego można przystąpić do decyzji o bagażniku, czyli boxie do przewożenia różnych przedmiotów.

Wysokiej jakości bagażnik samochodowy dopasowany do dachu

W sklepach motoryzacyjnych można znaleźć różnego rodzaju bagażniki dachowe. Występują one w różnych wielkościach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do małych i dużych samochodów. Należy pamiętać, że bagażnik nie może wystawać poza obrys dachu. Najlepszym wyborem jest kupno modelu o 10 centymetrów krótszego dla większego bezpieczeństwa i pewności. Oczywiście należy zdecydować się na produkt certyfikowany, który zapewni maksymalny komfort użytkowania przez wiele lat.

Pojemność i ciężar bagażnika dachowego

Każdy bagażnik posiada specyfikację. Można z niej dowiedzieć się, jakiej ładowności jest dany model oraz jaką pojemność posiada. Najczęściej ten drugi parametr określany jest w litrach. Zdarza się tak, że niekiedy pojemność jest duża, ale możliwości udźwigu są małe i odwrotnie. Z tego względu należy bardzo dokładnie zaznajomić się z tymi informacjami i dobrać bagażnik dopasowany do indywidualnych preferencji.

Bagażniki dachowe znajdziesz na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/bagazniki-dachowe.