Kabiny giszetowe – gdzie są wykorzystywane?

W miejscach publicznych przeważnie znajdują się toalety czy kabiny sanitarne, które wykonane są ze specjalnego materiału. Zapewne na co dzień użytkownik takiego miejsca nie zastanawia się, z czego wykonane są ścianki, a warto o tym wiedzieć. Specyficzne konstrukcje wykonane są z giszetu, który jest najlepszym materiałem do tego typu zastosowań.

Giszet – co to takiego jest?

Ścianki giszetowe najczęściej produkowane są z laminatu wysokociśnieniowego HPL lub laminowanej płyty wiórowej LPW. Płyty HPL wykorzystuje się w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach, a LPW znajdują zastosowanie w suchych miejscach niemających styczności z wilgocią czy wodą. Pierwszy rodzaj ścianek używany jest najczęściej do wyprodukowania kabin prysznicowych i sanitarnych lub ścianek działowych w toaletach. Dzięki specjalnej powłoce antybakteryjnej mogą z powodzeniem być stosowane na basenach. Materiał LPW nasycony jest żywicami i używa się go do produkcji kabin sanitarnych.

Ścianki giszetowe – zalety

W miejscach publicznych muszą być stosowane materiały najwyższej jakości ze względu na dużą eksploatację. Ścianki wykonane z giszetu są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Charakteryzuje je również stabilna konstrukcja oraz atrakcyjna cena. Wszystkie ścianki mają odpowiednie gałki, okucia czy blokady, a także zawiasy i nóżki. Zastosowane okucia wykonane są ze stali nierdzewnej, poliamidu lub aluminium. Każdy element jest łatwy do utrzymania w czystości, co jest niezwykle ważne w takich miejscach. Płyty pokrywane są specjalnym preparatem bakteriobójczym, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Gdzie stosuje się giszet?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ścianki giszetowe znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie jest nasilony ruch, a więc w przedszkolach, szkołach, na basenach, w budynkach urzędów miejskich i przebieralniach. Dużą zaletą jest możliwość wyboru różnego rodzaju kolorów ścianek czy uchwytów, dzięki czemu można stworzyć stylową i ładną kabinę prysznicową czy toaletę.

Kabiny giszetowe i sanitarne znajdziesz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/kabiny-sanitarne/.