Kiedy należy wymienić swój dotychczasowy materac?

kiedy wymienić materac

Materac jest zazwyczaj elementem wyposażenia sypialni, który wymieniamy raz na kilka a nawet kilkanaście lat. Istnieją jednak przypadki, w których powinniśmy szybciej rozejrzeć się za nowym materacem. O jakich przypadkach mowa? Kiedy należy wymienić swój materac na nowy?

Przeczytajcie, bo możliwe, że sami powinniście to zrobić.

 

Zaczynamy dzielić łóżko

 

Singielki i kawalerowie, którzy właśnie zmieniają swój status i zamierzają odtąd dzielić z kimś życie i łóżko, powinny dostosować materac do partnera. Śpiąc w parze materac dobieramy do cięższej osoby, więc na wymianę częściej decydować się będą panie, do których wprowadzają się panowie. Pomijając zawiłości w relacjach partner jest argumentem, dla którego warto wymienić materac na nowy.

 

Zmiana wagi

 

Jeżeli nasza zmiana wagi była tak duża, że dotychczasowy materac staje się dla nas zbyt miękki lub zbyt twardy jest to odpowiedni moment na wymianę. Pamiętajmy, że za twardy materac uciska bardziej na różne partie ciała, przez co powoduje problemy z krążeniem krwi. W przypadku materaca, który jest za miękki do czynienia mamy z nieodpowiednim podparciem  kręgosłupa, który objawiać się może dolegliwościami bólowymi, sztywnieniem karku, bólem okolic miednicy.

Zaczynamy często spać na brzuchu

 

Spanie na brzuchu jest niezdrowe. Mało kto wie, że często jest ono wynikiem zbyt twardego materaca. Organizm sam znajduje pozycję, w której materac najmniej uciska na partię ciała. Jest nią najczęściej sen na brzuchu. Jest on jednak destrukcyjny na dłuższą metę dla naszego kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Jeżeli zatem zaobserwowaliście, że ostatnio częściej w nocy nieświadomie przewracacie się na brzuch, wymieńcie materac na bardziej miękki.

 

Nasilenie alergii

 

Kiedy alergia nasila się u was bardziej niż zwykle, może okazać się, że wasz materac wymaga wymiany. Często przyczyną alergii są roztocza, które gromadzą się w materacach. W przypadku kiedyś popularnych materaców z gryki, może to być również wynikiem rozmnażania się w materacu innych organizmów, powodujących reakcję alergiczne.

 

Podsumowując, gdy możesz potwierdzić choć jedno zjawisko z tych, które zostały wymienione, rozważ wymianę materaca na nowy. Możesz kupić materac w sklepie Common, pod adresem https://common.sklep.pl/