Parawany nawannowe czy to się opłaca?

parawany nawannowe

Urządzanie łazienki to niemały wydatek. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można oszczędzić. Dla wielu rozwiązaniem staje się wanna, która może pełnić funkcję prysznica, w jaki sposób osiągnąć taki efekt? Rozwiązaniem są parawany nawannowe, ale czy taka inwestycja się opłaca?

Czym są parawany nawannowe?

 

Parawany nawannowe to konstrukcje wykonane najczęściej z kilku elementów szkła łączonych ze sobą. Parawany nawannowe można mocować do krawędzi wanny i do ściany albo tylko do ściany. Tego rodzaju rozwiązanie ma umożliwić korzystanie z wanny na dwa sposoby.

 

Funkcje parawanów nawannowych

 

Parawany mogą pełnić funkcje dekoracyjne. Dodają wnętrzu eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Jednak to nie ze względu na funkcję dekoracyjną, tak wiele osób kupuje parawany nawannowe. To wyposażenie ma przede wszystkim pozwolić na branie prysznica w wannie nie zachlapując całej łazienki.

 

Parawany nawannowe dostępne w sklepach

 

W sklepach znajdziemy wiele różnych parawanów. Wśród nich są:

  • jednoczęściowe,
  • dwuczęściowe (dwuskrzydłowe),
  • trójelementowe (trójskrzydłowe).

 

Parawany jednoczęściowe

 

Parawany jednoczęściowe składają się tylko z, jak sama nazwa wskazuje, jednak części, najczęściej przymocowanej do ściany i do wanny, która nie pozwala na otwieranie i zamykanie. Takie parawany są dobrym rozwiązaniem gdy do czynienia mamy  z niewielką łazienką albo też gdy parawan jest umieszczony z takiej strony, z której mamy inne elementy konstrukcyjne, jak wysoką szafkę czy regał.

 

Parawany dwuskrzydłowe

 

Ten typ parawanów jest zazwyczaj szerszy niż ten w przypadku jednoczęściowego. Zazwyczaj jedno z dwóch skrzydeł jest ruchome i pozwala na otwieranie i zamykanie parawanu. Istnieją też parawany dwuskrzydłowe harmonijkowe.

 

Parawany trójelementowe

 

Parawany nawannowe składające się z trzech elementów sprawdzą się w przypadku dłuższych wanien.

 

Więcej na temat parawanów nawannowych znajdziecie na stronie http://www.wodnetrendy.pl/47-parawany-nawannowe