Czym jest halitoza?

Halitoza jest jedną z najpowszechniejszych chorób, z którą zmaga się, niezależnie od wieku, około 25 procent ludzi na całym świecie. Dolegliwość dotyka każdego, zarówno dzieci, dorosłych, jak i osoby w podeszłym wieku. Czym tak naprawdę jest halitoza i jak sobie z nią radzić? Na te pytania odpowiemy w naszym najnowszym wpisie.

Czym jest halitoza?

Halitoza to choroba, której charakterystycznym objawem jest nieświeży oddech z ust. W większości przypadków schorzenie nie należy do najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia, ale jego pojawienie się może zwiastować poważne problemy zdrowotne. Dlatego, zanim zaczniesz walkę z halitozą, spróbuj poznać jej przyczyny.

Halitoza może zostać wywołana przez wiele chorób, dolegliwości, lekarstwa czy w wyniku złej higieny jamy ust. Jest wiele powodów, które mogą przyczynić się do powstania halitozy. Wymienić tu można:

  • próchnicę zębów,
  • kamień i osad nazębny,
  • grzybicę jamy ustnej,
  • paradontozę,
  • powikłania po zabiegach dentystycznych.

Nie zapominaj o tym, że styl życia, a w szczególności nieodpowiednia dieta, ma również wpływ na to, czy zachorujesz na halitozę.

Leczenie halitozy

W pierwszej kolejności musisz umówić się na wizytę u dentysty. Jak podają statystyki, 90 procent przypadków halitozy ma związek z problemami stomatologicznymi, dlatego warto zapisać się na wizytę. Jeśli w jej trakcie dentysta nie zauważy powodów schorzenia, należy skontaktować się z innymi specjalistami, takimi jak: laryngolog, internista czy dietetyk.

Dentysta z centrum Warszawyhttp://drdent.com.pl/