Kupujemy przyczepę – od czego zacząć?

Przyczepka samochodowa to nieoceniony pojazd, który można zamontować niemal do każdego samochodu. Przyczepka samochodowa przydaje się przy przeprowadzkach, wtedy gdy konieczne jest przewóz dużych przedmiotów, które nie byłyby wstanie pomieścić się w bagażniku.

Może być też nieocenionym pojazdem na budowie, kiedy konieczny będzie transport materiałów. Mając w planach zakup przyczepki trzeba najpierw zastanowić się, do czego właściwie ją potrzebujemy? Jak często planujemy ją użytkować?

Określ gabaryt

Jeśli planujemy używać przyczepki tylko okazjonalnie, żeby przewieźć rzeczy o niedużej masie, wtedy też opłacalny będzie zakup przyczepki o mniejszej ładowności. Ten typ przyczepy jest tańszy głównie przez to, że nie ma wbudowanych hamulców. Natomiast gdy w planach mamy przewozić ciężki dużego gabarytowe ładunki konieczny będzie zakup dużej, solidnie wykonanej przyczepy, która nie tylko będzie musiała posiadać hamulce ale także amortyzatory.

Sprawdź ładowność

Przed zakupem sprawdźmy jaką ładowność ma przyczepa i dobierzmy jej gabaryt do wielkości samochodu. Jeśli mamy małe auto to raczej nie kupimy wielkogabarytowej przyczepy takiej, która będzie np. dwukrotnie większa od samochodu.
Musimy mieć na uwadze mieć również bezpieczeństwo przewozu. Oprócz ładowności sprawdźmy również czy przyczepa ma plandekę do osłaniania przewożonych ładunków. Jest to akcesorium, które może się przydać podczas przewozu ładunków w deszczu czy przy dużym wietrze.

Stan ogumienia i koła

Nie bez znaczenia jest także stan ogumienia i kół w przyczepie. To właśnie od tych elementów zależy to, czy przewóz ładunków na przyczepie będzie bezpiecznie przetransportowany. Przy wyborze przyczepy (zwłaszcza tej używanej) warto zwrócić uwagę czy koła do przyczepy są dobrze wyważone. Koło do przyczepy musi być dobrze zamontowane opony muszą być szczelne nie może z nich uchodzić powietrze. Źle dobrane ogumienie i wielkość kół może mieć wpływ na bezpieczeństwo transportu. Jeśli nie wiesz jakie opony i jakie koło powinno być zamontowane w przyczepie samochodowej, odwiedź stronę https://www.na-haku.eu