Urządzamy salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to jeden z bardziej popularnych trendów wykorzystywanych w Polskich domach. Znajduje swoich zwolenników wśród tych, którzy cenią sobie prostotę i piękno świata przyrody. Skandynawski design łączy w sobie przede wszystkim delikatność i funkcjonalność. Mowa tutaj o stonowanych kolorach, bogatej gamie szarości i złamanej bieli. Meble i dodatki w minimalistycznej w formie są doskonale funkcjonalne a jednocześnie eleganckie.

Meble i dodatki

Aranżacje wnętrz nawiązujące do stylu skandynawskiego skupiają się przede wszystkim na wyborze rzeczy praktycznych i wygodnych w codziennym użytkowaniu. W zaaranżowanym salonie powinny znaleźć się meble i akcesoria o prostej konstrukcji wykonane z ekologicznych surowców czyli drewna, kamienia, ceramiki czy szkła.

Meble wybierane do wyposażenia salonu w stylu skandynawskim najczęściej wykonane są z białego drewna. Pozbawione ozdobników szafki, komody, krzesła posiadają geometryczne kształty. Jasne meble w salonie stanowią świetną bazę, którą można śmiało wzbogacić kolorowymi dodatkami.

Podobnie jak meble, także dodatki, są zachowane w naturalnej stylistyce. Aranżacje wnętrz  w stylu skandynawskim wzbogacone są różnymi elementami ozdobnymi takimi jak: drewniane wieszaki, dekoracyjne lampiony, proste ramki na zdjęcia, zegary, wiklinowe szkatułki, czy poduszki. We wnętrzu w stylu skandynawskim nie może zabraknąć także kolorowego szkła: wazonów, dekoracyjnych butelek czy lampek.

Najważniejsze cechy skandynawskiego designu

  • surowa nowoczesność i praktyczność
  • paleta barw, nawiązująca do odcieni subtelnych i naturalnych
  • charakteryzują go chłodne kolory, które nadają wnętrzu czystości i lekkości
  • stonowane i  minimalistyczne wnętrza
  • prostota i  bezpretensjonalność

Przykładowe aranżacje wnętrz salonów

W sieci można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, pomysłów na dekoracje, wyposażenie wnętrza w różnych stylach. Natomiast jeśli zależy Ci na tym by ktoś profesjonalnie zajął się projektowaniem Twojego wnętrza skorzystaj z porady doświadczonego architekta bądź biura architektonicznego. Taka forma współpracy może podpowiedzieć lepsze rozwiązania i ciekawsze pomysły szczególnie w sytuacji kiedy nie mamy wystarczającej wizji i pomysłu na wykonanie aranżacji naszego wnętrza.

wnętrze domu jednorodzinnego/ realizacja biuro architektoniczne z Katowic Gigaarchitekci