Powiedz TAK kolorowej odzieży medycznej

Odzież medyczna zwykle kojarzy nam się z kolorem białym, ewentualnie błękitnym. Choć stosowanie bieli ma swoje medyczne uzasadnienie, to w wielu przypadkach warto postawić na kolor.

Praktyczny aspekt bieli

Jako iż odzież medyczna stanowi ochronę przed wieloma czynnikami medycznymi i biologicznymi, musi być ona odpowiednio dezynfekowana i prana – najczęściej w temperaturze w okolicach 90 stopni Celsjusza. Jak łatwo się domyśleć, kolor może nie przetrwać częstego prania w tak gorącej wodzie. Dlatego też z przyczyn praktycznych wielu medyków decyduje się na zakup białych fartuchów oraz innych elementów odzieży.
Ponadto na białym kolorze od razu można dostrzec wszelkie zabrudzenia, które na kolorowej tkaninie tak łatwo nie rzucałyby się w oczu. Ma to ogromne znaczenie nie tylko ze względów czysto estetycznych, ale również bezpieczeństwa – łatwo można zauważyć zabrudzenia krwią, substancją chemiczną itp.- substancjami, które mogą stwarzać potencjalne zagrożenie dla zdrowia medyka.

Kiedy można zdecydować się na kolor?

Po przeczytaniu powyższego fragmentu może wydawać się, że na kolorową odzież medyczną nie ma miejsca w takim razie. Jest to jednak błąd! Wystarczy odpowiednio dobrać odzież do pełnionych przez siebie obowiązków oraz miejsca pracy. Otóż innymi zasadami kieruje się praca na oddziale szpitalnym, przychodni, czy też laboratorium. Ponadto fartuchy medyczne kolorowe warto stosować na oddziałach dziecięcych. Biały kitel często niepotrzebnie dodatkowo stresuje dzieci. Kolorowo ubrana osoba zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie do lekarza lub pielęgniarki. Na kolorową odzież medyczną mogą również pozwolić sobie fizjoterapeuci oraz masażyści którzy również często pracują z dziećmi.

Kolorowe fartuchy medyczne – Anilon

Kolorowe fartuchy medyczne dodają trochę pozytywnej energii nie tylko chorym, ale również samym medykom. W sklepie z odzieżą medyczną i kosmetyczna Anilon (https://anilon.pl/) dostępnych jest wiele pięknych kolorowych, jak i klasycznie białych ubrań. Zachęcamy do poznania oferty sklepu.