Od czego zacząć budowę przydomowego kortu tenisowego?

rakieta tenisowa

Boiska przydomowe cieszą się dużą popularnością. Coraz chętniej budowane są na obiektach prywatnych, przydomowych i służą jako wydzielona część do rekreacji. Sama inwestycja budowy boiska sportowego jest dość wymagająca. Istotne jest aby znać zasady planowania przestrzennego, jak zagospodarować teren inwestycyjny. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego osprzętu. Z tego względu nieoceniona okazuje się pomoc wyspecjalizowanych fachowców. 

Zaplanuj projekt budowy

Przy budowie boisk sportowych niezwykle ważne jest zaplanowanie całej inwestycji. Musimy mieć na uwadze wielkość boiska, wydzielenie miejsca do gry, wydzielenie strefy rekreacji. Przy planowaniu i zagospodarowaniu terenu pomocna będzie pomoc fachowców. W tym przypadku warto jest zatrudnić firmę która zajmuje się planowaniem oraz budową obiektów sportowych.

Wybierz odpowiednią nawierzchnię na boisko

Budowa kortów tenisowych nie jest łatwą inwestycją należy mieć na uwadze wiele aspektów począwszy od planu budowy po dobór osprzętu do gry. Nie bez znaczenia jest również nawierzchnia boiskowa. W przypadku kortów tenisowych praktyczna okazuje się nawierzchnia z mączki ceglanej jednak jest to rozwiązanie które stosuje się między innymi na kortach komercyjnych. Budowa kortów tenisowych przydomowych wykonywana jest przy użyciu nieco innych rozwiązań. Niezwykle popularna jeśli chodzi o nawierzchnie sportowe okazuje się nawierzchnia typu courty. Jest praktyczna, solidnie wykonana posiada szereg funkcjonalności. Więcej na temat budowy kortów tenisowych w tym również wyboru nawierzchni na te boiska znajdziesz na stronie https://courty.pl/budowa-kortow-tenisowych/

Wydziel strefę do gry

Przy planowaniu budowy boiska należy uwzględnić również wydzielenie strefy do gry. Boisko sportowe powinno być obiektem w pełni bezpiecznym i użytecznym. Szczególnie jeśli mamy w planie budowę kortu tenisowego na własnej posesji musimy zadbać o aspekty bezpieczeństwa. Dobrze byłoby gdyby kort tenisowy znajdował się w pewnej odległości od budynku mieszkalnego, a samo boisko miało wydzieloną strefę do gry. Budowa kortu tenisowego musi uwzględniać również zagospodarowanie terenu wokół boiska. Tutaj przydatne będzie z pewnością ogrodzenie strefy do gry.