Czym jest bęben do drukarki?

druk

Bęben to element wyposażenia drukarki laserowej o której często zapominamy. Za jego pomocą toner może przenosić pigment na papier. Sprawdź do czego służy bęben do drukarki i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Jak działa bęben do drukarki laserowej?

Działanie drukarki laserowej opiera się na ładunkach elektrycznych. Bęben jest niezbędny do wykonania jakiegokolwiek wydruku. Bęben drukarki pokryty jest materiałem światłoczułym, dzięki czemu może być on naładowany dodatnio lub ujemnie. Za pomocą bębna pigment znajdujący się w tonerze, przenoszony jest na papier. Dzieje się to dzięki zmianie ładunków elektrycznych. Przy pomocy energii elektrycznej wałek przenosi pigment na bęben, który później zostaje przeniesiony na papier. Toner jest więc środkiem barwiącym, natomiast bęben elementem, który odpowiada za przeniesienie pigmentu na powierzchnię papieru. W zależności od tego, jaki model drukarki posiadamy bęben może być wbudowany na stałe lub jako część zamienna. Wielu producentów drukarek, w celu ułatwienia wymiany proponuje klientom bęben połączony z kasetą, możemy znaleźć kupić je również jako osobne części. Bęben z biegiem czasu traci swoje właściwości. Jeżeli bęben zostanie zabrudzony lub zużyje się, zdecydowanie obniża to jakość wydruku.

Szeroki asortyment zamienników bębnów do drukarek laserowych znajdziesz w ofercie sklepu Viptoner: https://sklep.viptoner.pl. Oferujemy znane marki Hp, Canon, Epson, Brother i wiele innych.