Co robić na kwarantannie?

Już od kilku tygodni ze względu na koronawirus specjaliści zalecają pozostawać w domu, o ile oczywiście jest to możliwe. Wiele osób zostaje wysłane na przymusowy urlop bądź pracę zdalną. Dzięki temu zyskujemy nieco dodatkowego wolnego czasu do wykorzystania – pracujemy mniej i / lub nie musimy podróżować do i z pracy. Wiele osób głowi się – na co wtedy przeznaczyć czas, aby nie czuć, ze go zmarnowaliśmy. Podpowiadamy, jak odpowiednio spożytkować dodatkowy czas wolny na kwarantannie.

Siedzenie w domu nie działa pobudzająco, ani też nie wpływa na naszą kreatywność. Ciągłe przesiadywanie w domu kojarzy się z nudą i oglądaniem telewizji. Ale jeśli mamy jeszcze kilka tygodni spędzić właśnie w taki sposób powinniśmy zabrać się po prostu za konkretne rzeczy. Jest wiosna. Być może mieliśmy w planach wprowadzić pewne zmiany w naszym życiu. Jeśli tak – w końcu mamy na to czas. Powinniśmy realizować swoje plany i marzenia, ale pamiętając o tym, aby zostać w domu i nie narażać się na niebezpieczeństwo!

Zacznij ćwiczyć

Wiosną wszyscy mamy ochotę częściej wychodzić na zewnątrz i po prostu więcej się ruszać. Niestety, specjaliści w 2020 polecają pozostawać w domu, aby nie narazić się na zachorowanie na groźny wirus. Możemy jednak wiele rzeczy robić w domu, jak na przykład ćwiczyć. Wszelkie, nawet bardziej skomplikowane, no i rzecz jasna te zupełnie podstawowe ćwiczenia różnego typu, jak na przykład joga czy pilaste, można wykonywać w domu razem z darmowymi filmikami zamieszczonymi na YouTube.

Przygotuj ogródek / balkon

Możesz także przygotować swój ogródek czy balkon na wiosnę. Zajmij się kwiatami i dokładnie posprzątaj dany teren, aby móc właśnie tam łapać pierwsze promienie słońca i wypoczywać, gdy jeszcze nie będziemy mogli wychodzić na zewnątrz.

Hobby

Kwarantanna to także doskonały czas na przypomnienie sobie o własnym hobby albo rozpoczęcie zupełnie nowego zajęcia, które chodziło nam po głowie w ostatnim czasie. Można więc czytać książki, które zalegają na naszych półkach i nigdy nawet ich nie otworzyliśmy, poszukać różnych schematów na Internecie, by zrobić orgiami czy jakieś ozdoby, a także wrócić do rysowania czy do gry na zakurzonej gitarze, którą wiele lat wcześniej upchnęliśmy w pokrowcu na szafie. Co do samego rysowania – gdy nie mamy dosć miejsca na wszystkie przybory najlepszym rozwiązaniem będzie zakup (koniecznie online!) tabletu graficznego. Poleca się zwłaszcza tablety graficzne marki Huion – http://huion.com.pl/tablety-graficzne/8-tablet-graficzny-huion-1060-plus-6930444800659.html – które nie tylko są znakomite pod kątem technicznym, ale i ich cena jest wyjątkowo atrakcyjna.