Chcesz schudnąć? Pij koktajle!

trzy szklanki ze świeżo wyciskanymi sokami owocowymi

Coraz więcej osób dostrzega dobroczynny wpływ koktajli owocowo-warzywnych na odchudzanie oraz detoksykację organizmu. Dlaczego tak ważne jest regularne spożywanie warzyw i owoców podczas walki z nadmiernymi kilogramami? Jak pić koktajle, aby wspomóc walkę ze zbędnymi kilogramami?

Świeżo wyciskane soki są Twoim sprzymierzeńcem

Rozpoczynając walkę ze zbędnymi kilogramami, wiele osób popełnia podstawowy błąd – je za mało i ogranicza w diecie owocowe oraz soki owocowe. Oczywiście warto zrezygnować z kupnych soków owocowych oraz warzywnych gdyż w zdecydowanej większości zawierają ogromne ilości cukru, a on jest wrogiem numer jeden podczas odchudzania. Natomiast rezygnowanie ze świeżo wyciskanych soków owocowych i owocowo-warzywnych jest wielkim błędem. Każdy organizm, aby mógł sprawnie funkcjonować potrzebuje odpowiedniej dawki cukru, która dodaje mu energii. Oczywiście mamy na myśli naturalny cukier, który pochodzi właśnie od owoców – jest nim fruktoza. Spożywanie w rozsądnych ilościach wyciskanych soków owocowych znacząco ogranicza “rzut na słodkie, który często pojawia się, gdy stosowane są zbyt restrykcyjne diety. Warto pamiętać, że słodkie produkty nie muszą być kaloryczne, warto jedynie zadbać o ich zdrowe zamienniki. Polecamy przygotowywanie świeżych soków owocowych oraz koktajli typu smoothie z dodatkiem kakao, które posiada dużo magnezu. Taka przekąska jest nie tylko zdrowa, ale smakuje jak doskonały czekoladowy shake, a jest o niebo zdrowsza i mniej kaloryczna.

Koktajl owocowy w ozdobnym słoiku z rurką

Wyciskarka do owoców – Twój najlepszy przyjaciel

Zanim jednak zabierzemy się za przygotowywanie zdrowych soków i koktajli, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Polecamy wyciskarkę do owoców marki Hurom, która dostępna jest w sklepie internetowym https://wyciskarki.pl/. Dwuślimakowa technologia sprawia, że w mgnieniu oka można przygotować doskonały sok. Wyciskarka świetnie radzi sobie ze wszystkimi rodzajami owoców, ale również warzyw. Technologia dwuślimakowa gwarantuje wyciśnięcie soku do ostatniej kropelki, dzięki czemu absolutnie nic się nie zmarnuje. Świeżo wyciskane soki doskonale wpływają również na urodę. Regularnie spożywane znacząco wpływają na poprawę cery, włosów i paznokci. Wzmacnia się również odporność i ogólna kondycja organizmu.