Coraz modniejsza grafika patriotyczna

polska grafika patriotyczna

Patriotyzm w Polsce to dosyć silne zjawisko. Jest to następstwem ciężkiej walki narodu z okupantami w trakcie zaborów, wojen czy szerzącego się komunizmu. Pomimo wielu trudności Polacy przetrwali, a wraz z nimi język, kultura i obyczaje. Wszystkie ówczesne problemy wykreowały w nas silne poczucie patriotyzmu. Miłość do narodu jak i kraju jest wyjątkowa. Polacy jako jeden z nielicznych narodów w okresie szerzącego się kapitalizmu nadal przyswajają takie wartości jak – Bóg, Honor i Ojczyzna. Silne przywiązanie do kraju objawia się w wielu sytuacjach życia codziennego i nie chodzi tutaj tylko o świętowanie państwowych uroczystości niepodległościowych. Ostatnio częstym widokiem dla obywateli stała się grafika patriotyczna.

 

 

Graffiti, murale, a nawet odzież

Pojawienie się grafik patriotycznych na ulicach to dosyć częste zjawisko. Mury, ściany budynków czy ulice są wizytówką dla wielu artystów. Niegdyś walczono z takim przejawem sztuki. Nazywano go wręcz wandalizmem. Oczywiście nadal istnieją przypadki, które wbrew prawu malują miejsca publiczne, ale tego nie można nazwać sztuką. Aktualnie, wysokim aktem graficznym nazywane są murale. Najlepsi graficy z kraju motywują swoją sztukę nie tylko popkulturą, ale także patriotyzmem. W kraju nad Wisłą powstaje coraz więcej grafik o znaczeniu patriotycznym. Co więcej, równie zauważalne jest to zjawisko w modzie i stylu. Odzież patriotyczna staje się coraz bardziej popularna wśród młodych osób jak i starszych. Patriotyzm sam w sobie zmienia się w popkulturę. Popularność tego nurtu staje się coraz większa. Grafiki patriotyczne są widoczne niemal wszędzie – na ulicach, budynkach, parkach, siłowniach, miejscach poświęconych kulturze, a ostatnio nawet na ludziach.

 

polska flaga

Jakie motywy są najczęściej wykorzystywane w grafice?

Wydawać by się mogło, że będzie to po prostu flaga, jednakże nie jest to do końca prawdą. Na muralach wykorzystywane są różne motywy, ale najczęściej są wybierane sceny historyczne, bądź postacie, który przysłużyły się narodowi Polskiemu na przestrzeni ostatnich wieków. Zaś w modzie nie ma większych ograniczeń. Na meczach są to koszulki z napisem Polska, z białym orłem czy husarią. Historia naszego kraju jest bogata, dlatego też ilość wykorzystanych motywów jest niemalże nieograniczona.

 

 

Koszulki – Polska, grafika patriotyczna

W sklepie odzieżowym z grafiką patriotyczną można znaleźć najlepszej jakości ubrania od polskich projektantów. Do wykorzystania mamy wiele motywów z dziejów państwa jak i napisy. Koszulki z napisem Polska to najlepszy wybór dla prawdziwego patrioty. Moda uliczna już dawno zaakceptowała patriotyzm, dlatego też warto jest pokazywać swoje silne przywiązanie do narodu każdego dnia.