Świeże soki – dlaczego warto je pić?

wyciskarka hurom

Zdrowe odżywianie nie musi być wcale niesmaczne! Ciekawą alternatywą dla krytyków owoców i warzyw mogą być świeżo wyciskane soki. Napoje te nie tracą wartości odżywczych, a posiadają jedną podstawową zaletę – są bardzo smaczne. Przygotowanie takiego soku nie musi być również pracochłonne. Posiadając odpowiednią wyciskarkę do owoców powinno nam to zająć nie więcej niż 3 minuty. Opłukane owoce i warzywa można od razu wrzucić do maszyny. Następnie pozostaje nam tylko czerpanie wysokowartościowych składników odżywczych za pomocą na przykład słomki. Soki warzywne i owocowe posiadają wiele zalet. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 

Utrata wagi

Wprowadzenie napojów wysokowartościowych do codziennej diety może zdziałać cuda. Już nawet po miesiącu diety! Soki z warzyw i owoców posiadają korzystne enzymy i substancje, które wpływają na nasze trawienie, co powoduje lepszą przemianę materii. Dieta sokowa może wpłynąć na sporą utratę wagi. Przy zdrowym odżywianiu i odpowiedniej aktywności fizycznej może to być nawet 6 kg w ciągu miesiąca!

 

warzywa i owoce

 

Owoce i warzywa, a zdrowie?

Substancje zawarte w owocach i warzywach to przede wszystkim bogactwo minerałów i wartości odżywczych, dlatego mówi się o tych napojach jako – bombach witaminowych. Wpływ tego typu soków na zdrowie jest niezaprzeczalny. Dzięki tym witaminom wytwarzane są w organizmie nowe, zdrowe komórki, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie oraz zwiększają naszą odporność. Soki z warzyw i owoców mają także pozytywny wpływ na nasze włosy, skórę i kości.

 

Wyciskarka do owoców – Hurom

Producent Hurom to jeden z najlepszych twórców sprzętu do wyciskania owoców. Jednoślimakowa wyciskarka hurom to lider na rynku tego typu sprzętu. Przygotowanie soku nigdy nie było prostsze! Co więcej napoje przygotowane z owoców i warzyw nie zatracają swoich wartości odżywczych. Napoje mogą być także pełnowartościowym posiłkiem na śniadanie, obiad czy kolacje!