Sale weselne we Wrocławiu – czy łatwo znaleźć?

sale weselne

Sale weselne we Wrocławiu to trudny temat. Zorganizowanie takiej sali nie jest łatwe. Wesele jest po prawdzie dla rodziny i znajomych, dlatego zawsze chcemy, aby wypadło jak najlepiej. Goście mogą zapomnieć o nieudanym pierwszym tańcu, nie będą mieli pretensji również do naszego ubioru, jednak z pewnością zapamiętają jedzenie i wystrój sali. Wspaniały smak zwykle jest dopełniany przez piękne wnętrze – większość ludzi jest wzrokowcami, więc jeżeli coś wygląda dobrze, to i smakuje lepiej 😉

Ślub we Wrocławiu ma wiele plusów. Zabytkowa architektura kościołów oraz wspaniały rynek otwierają szereg możliwości. Jednak ze względu na niezwykłą popularność miasta, do wyboru mamy mnóstwo najróżniejszych restauracji. Wiadomo – jest popyt, jest podaż. Co zrobić, jeżeli nie wiemy, gdzie można zorganizować przyjęcie i zamówić sale weselne we Wrocławiu?

Dwa sposoby na znalezienie sali weselnej

Pierwszym sposobem jest zdanie się na opinię znajomego. W końcu chce dla nas jak najlepiej, z pewnością ma świadomość, że zależy nam na udanej imprezie… a przynajmniej tak nam się wydaje. W rzeczywistości, znajomi mieli swój ślub już bardzo, bardzo dawno temu. Mózg działa w ten sposób, że zapomina o złych zdarzeniach / przykrościach, więc trudno, aby opinia znajomych o danym lokalu była reprezentatywna. Nawet, jeśli dowody będą poparte zdjęciami fotografa, lepiej za bardzo nie słuchać znajomych w tej kwestii.

Drugą możliwością jest skorzystanie z internetowych recenzji. To też nie jest najlepszy pomysł. Należy zauważyć, że większość ocen w internecie jest pisana przez roboty i wykwalifikowane firmy, których zadaniem jest opisywanie najlepszych restauracji w danym mieści. Jak to działa? Wiecie, że autor tego bloga (czyt. ja) rezerwował sale weselne w Czerwonej Cebuli (http://www.czerwonacebula.pl/sale-weselne-wroclaw).  Jednak gdyby mi ktoś dobrze „posmarował”, jakim problemem byłoby polecić coś innego?

Tzn. OK – dla mnie było by to problemem, chociażby dlatego, że nie mam w zwyczaju ściemniać. Nawet w Internecie. Ale większość ludzi za pieniądze zrobi wszystko i takie blogi jak te wypełnione są po brzegi informacjami o wspaniałych salach weselnych nie tylko we Wrocławiu, ale również w innych miastach. No więc po co się tym kierować?

Wracając do Czerwonej Cebuli, mają tam wspaniała kuchnię polską, włoską i francuską. Oczywiście tą bardziej „przygraniczną” z Czech – również. Kucharze mają spory talent do gotowania. Moje wesele było naprawdę wspaniałe. Co do wystroju wnętrza sali weselnej powiem tak: mocne 9/10. Dlaczego tylko 9? Bo moja żona uparła się na kolory, których nie lubię – amarantowy różowy. Trudno jednak winić obsługę za zachcianki mojej żony, prawda?

Sale weselne we Wrocławiu to nie wszystko

Sali weselnych we Wrocławiu nie brakuje, ale pamiętaj, że przed wyborem jednej konkretnej warto zorganizować mniejsze spotkanie np. ze znajomymi. No dobra – do Czerwonej Cebuli możesz iść w ciemno. Ale gdybyś decydował się na przyjęcie gdzieś indziej, to KONIECZNIE wybadaj teren. Unikniesz roczarowań.

Nie powiem, gdzie zaszaleć we Wrocławiu po imprezie, bo ogólnie szaleństwa nie są w moim typie. Na weselu oprócz jedzenia jest wszak alkohol. Powiem szczerze, że ciężko byłoby mi z trzema promilami grać w kręgle czy spędzić noc poślubną z moją żoną. To wszystko jest przereklamowane. Najważniejsze, że dobre sale weselne we Wrocławiu jeszcze istnieją, a impreza była udana. 😉