3 zaskakujące ciekawostki na temat głowic myjących

Głowica myjąca

Głowice myjące wykorzystywane są najczęściej do czyszczenia zbiorników przemysłowych. W gąszczu typów głowic łatwo się jednak pogubić. W dzisiejszym artykule – zamiast sztywnego wymienienia rodzajów i zastosowań głowic myjących – skupimy się na tym, co tygryski lubią najbardziej: ciekawostkach.

1. Głowice uniwersalne nie istnieją!

Nie ma sensu wykorzystywać tradycyjnej głowicy w kwaśnych, agresywnych środowiskach pracy czy wzmocnionej głowicy do czyszczenia roweru. 🙂 Każda głowica powinna by dostosowana do indywidualnych potrzeb. Do trudnych warunków polecane są głowice wykonane ze stopów stali kwasoodpornej, co gwarantuje ich trwałość. Oczywiście najprostsze głowice również są wykonane z wysokiej jakości materiałów, jednak ich użycie w wyjątkowo trudnych warunkach będzie ograniczone. Można sobie wyobrazić, że głowice wykonana z plastiku nie przetrwa zbyt brutalnego traktowania.

2. Głowice gładkie jak lustro

Aby zapewnić najwyższy poziom ochrony przed rozmnażaniem się szkodliwych bakterii, wszystkie powierzchnie głowicy powinny być dokładnie wypolerowane. Zapobiega to osadzaniu się mikroorganizmów. Jest to ważne w kontekście zapobiegania występowania ośrodków epidemiologicznych. Oczywiście w ograniczonym stopniu dotyczy to głowic plastikowych – tutaj ograniczeniem przy polerowaniu jest porowata struktura samego materiału. Mimo wszystko zawsze warto postarać się, aby powierzchnie głowic myjących były możliwie najgładsze.

3. Głowice na indywidualne zamówienie

Okazuje się, że głowice można wykonać na indywidualne zamówienie klienta. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się nietypowe potrzeby, doradcy PNR Polska pozostają do dyspozycji naszych klientów. Inżynierowie z biura projektowego i ich doświadczenie pozwolą zaprojektować głowicę, która dotrze w każdy zakamarek zbiornika bez narażania kogokolwiek na dodatkowe niebezpieczeństwo. Takie rozwiązanie może być potrzebne w sytuacja posiadania zbiorników o nietypowym kształcie, z zagięciami lub innymi elementami uniemożliwiającymi użycie standardowych głowic.

Podsumowanie

Jak widzimy, rodzajów głowic myjących jest sporo, a ich zastosowania ogranicza wyłącznie ludzka wyobraźnia. Warto pamiętać, żeby zawsze dobierać odpowiednią głowice do określonej czynności. Pozwoli nam to na wpłynąć pozytywnie na żywotność głowicy oraz ułatwić konserwację zbiornika. Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem głowicy myjącej, możesz odwiedzić stronę producenta pod adresem http://www.dysze-wodne.pl