Wanny wolnostojące – rodzaje, dostępne baterie i czyszczenie

Wanny wolnostojące są rozwiązaniem popularnym wśród projektantów wnętrz. Nic dziwnego, gdyż cechują się one niezwykle designerskim i wręcz luksusowym wyglądem. Nie tylko pełnią swoją funkcję, ale i dekorują pomieszczenie. W tym artykule podpowiadamy jaki rodzaj wanny wybrać, na jaką baterię się zdecydować i co warto wziąć pod uwagę przy czyszczeniu.

Rodzaje wanien wolnostojących

Chcąc zdecydować się na zakup wanny wolnostojącej warto znać wszystkie typy tych produktów, jakie oferowane są na rynku. Wśród produktów dostępnych w salonach łazienek i marketach budowlanych wskazać możemy następujące grupy:
wanny na nóżkach
wanny przyścienne
wanny narożne
wanny z integralną podstawą

Wśród wanien na nóżkach znajdziemy te wykonane z akrylu lub metali (stali, rzadziej żeliwa), jeśli chodzi o modele przyścienne i narożne tutaj wybór jest znacznie szerszy. Takie wanny wolnostojące mogą być tworzone z akrylu, konglomeratu, kamieni naturalnych. Wanny stojące na podstawie integralnej z całością mogą być dodatkowo wykonane z określonych gatunków drewna lub ze szkła. Jednakże te dwa ostatnie dotyczą luksusowych produktów na zamówienie.

Wybór baterii do wanny wolnostojącej

Bateria to jeden z najbardziej eleganckich detali wanien wolnostojących. Wolnostojące baterie wannowe zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, która pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami dobrej łazienki z romantyczną atmosferą przywołującą splendor klasycyzmu.

Od lżejszych i cieplejszych akrylowych wanien wolnostojących po autentyczne wanny żeliwne ze specjalną powłoką, która jest bardziej wytrzymała niż bardziej tradycyjne powierzchnie, obecnie dostępnych jest wiele modeli wolnostojących wanien.

Czyszczenie wanny wolnostojącej

Przetrzyj powierzchnię wolnostojącej wanny miękką gąbką z płynnym płynem do mycia naczyń i oczyść pozostałości dużą ilością ciepłej wody, zaleca się robić to regularnie, aby utrzymać wolnostojącą wannę w jak najlepszym stanie.