Sygnalizatory ppoż – urządzenia alarmowe, które mogą przydać się w domu

Czujniki, sensory, alarmy i wszelkiego rodzaju urządzenia sygnalizacyjne mogą mieć realny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dlatego też coraz cześciej instalowane są nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale i prywatnych domostwach wszelkiego rodzaju sygnalizatory alarmowe. Ze względu na specyfikę działania wyróżniamy cały szereg urządzeń alarmowych. Do najpopularniejszych należy zaliczyć sygnalizatory ppoż, sygnalizatory do sygnalizacji włamania, czujniki domu. Każde z tych urządzeń instaluje się w ramach wdrożonego systemu przeciwpożarowego. 

Sygnalizatory dźwiękowe czy optyczne?

Przy kompletowaniu urządzeń alarmowych/sygnalizacyjnych dobrze jest zasugerować się specyfikacją produktową. Zapozna się między innymi z tym jak działają urządzenia sygnalizacyjne, gdzie należy je montować. Nie bez znaczenia jest również schemat montażu. Najczęściej wybieraną grupą sygnalizatorów są dźwiękowe i optyczne. Różnią się między sobą zasadą działania oraz alarmowania. Jak sama nazwa wskazuje sygnalizatory dźwiękowe informują nas o zaistniałym zagrożeniu sygnałem akustycznym dźwiękowym, natomiast sygnalizatory optyczne sygnałem świetlnym. Chcąc skompletować w pełni użyteczny i funkcjonalny system ppoż najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie inwestycja w oba sygnalizatory (optyczny i dźwiękowy) w sytuacji zagrożenia pożarem czy zadymieniem będą one urządzeniami wspierającymi poprawnie działający system ppoż.

Sygnalizatory ppoż wewnętrzne i zewnętrzne – co wybrać?

Sygnalizatory alarmowe dzielą się ze względu na sposób działania oraz sposób montażu. Decydując się na zakup sygnalizatora przeciwpożarowego sprawdźmy gdzie można go montować. Do wyboru mamy sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy z tych modeli sygnalizatorów spełni swoją rolę. Sygnalizator optyczno akustyczny montowany na zewnątrz budynku na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup sygnalizatora optycznego zewnętrznego. Chcąc zapewnić sobie najbardziej optymalny system zabezpieczeń ppoż warto inwestować w urządzenia sprawdzone i rekomendowane przez producentów. Przykładowe modele sygnalizatorów optycznych, dźwiękowych oraz akustyczno optycznych znajdziesz w ofercie producenta W2 (sprawdź: https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/)