Jak dobrze dobrać listwy przypodłogowe – krótki poradnik

Planując aranżację wnętrza zastanawiamy się zwykle nad wyborem koloru ścian, nad wyborem mebli a także rodzajem podłogi. W rzeczywistości to jakie elementy wykończeniowe i dodatki wybierzemy będzie miało wpływ na całokształt aranżacji.

Jednym z najczyściej pomijanych elementów wykończeniowych są listwy przypodłogowe. To duży błąd! Bowiem to one w dużej mierze są w stanie wpłynąć na aranżację danego pomieszczenia. Aby pokazać jak dużą rolę odgrywa odpowiedni wybór listew przygotowaliśmy poniższy poradnik.

Listwy przypodłogowe a rodzaj podłogi

Listwy przypodłogowe zawsze powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju podłogi. Jednak ta kwesta jest bardzo często pomijana w konsekwencji czego elementy wykończenia podłogi zwyczajnie do siebie nie pasują. Dobrym przykładem jest tutaj wybór podłogi drewnianej a do tego listew pcv. Innym przykładem źle dobranych elementów wykończeniowych jest wybór płytek ceramicznych + cokoły drewniane. Takich błędów warto się wystrzegać. Obecnie na rynku możemy wybierać spośród bogatej oferty elementów wykończeniowych, jeśli nie wiemy co z czym będzie dobrze pasować dopytajmy fachowców.

Jak więc wybrać listwy przypodłogowe? Na pewno uwzględniając rodzaj pomieszczenia, rodzaj podłogi i mając na uwadze aranżację danego pomieszczenia.

Listwy przypodłogowe a modowe trendy

Przeglądając trendy wnętrzarskie można zauważyć, które elementy wykończeniowe cieszą się największym zainteresowaniem. Zdecydowana większość decyduje się zarówno na podłogi jak i listwy, które wpisują się w minimalistyczny styl. Listwy przypodłogowe białe, szare, proste w klasycznych kształtach cieszą się największą popularnością. Warto zauważyć, że są to wzory dość uniwersalne, listwy przypodłogowe białe, czy wykonane z płyty mdf pasują niemal do każdego wnętrza (z wyjątkiem łazienki). Listwy przypodłogowe mdf, pcv w wielu kolorach i kształtach znajdziesz w ofercie sklepu https://e-listwy.pl/