Co warto wiedzieć o butli 11 kg?

Butla 11 kg wypełniona propanem to jedna z najpopularniejszych stosowanych w gospodarstwach domowych i nie tylko. Szerokie zastosowanie gazu, ale również jego łatwa dostępność sprawiają, że to właśnie on jest jednym z najchętniej kupowanych gazów. O czym warto pamiętać i gdzie stosować gaz? Podpowiadamy w naszym artykule – zapraszamy!

Butla 11 kg – zastosowanie

Butla 11 kg jest niezwykle praktycznym wyborem, szczególnie dla osób, które same chcą przenieść ją z miejsca na miejsce. Butle gazowe o takiej wadze doskonale sprawdzają się w domu, szczególnie podczas gotowania. Butla sama w sobie jest bardzo lekka, dzięki czemu nie powinno być problemu nie tylko z jej przeniesieniem, ale również montażem. Co więcej, dzięki korzystaniu z gazu smak potraw jest niezmienny, a w domu nie unosi się nieprzyjemny zapach. Gdzie jeszcze butla znajduje swoje zastosowanie? Oczywiście w turystyce! Butle o wadze 11 kg z łatwością można zabrać na kemping. Dzięki butli nie tylko przygotujemy sobie ciepły posiłek, ale również bez najmniejszego problemu ogrzejemy kampera – jeśli jest oczywiście do tego dostosowany. Nie trzeba również obawiać się o środowisko, ponieważ gaz jest o wiele bezpieczniejszym i ekologicznym źródłem ciepła niż inne sposoby ogrzewania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butli?

Podczas zakupu butli przede wszystkim należy upewnić się, że posiada ona wszelkie niezbędne atesty, certyfikaty i badania. Jeśli butla jest wątpliwej jakości może zagrażać naszemu zdrowiu – takiej butli nie należy odbierać. Sprawdzajmy również zawór, czy jest on standardowy czy quick on. Nie należy bagatelizować również plomb – nie mogą być one w żaden sposób uszkodzone. Nie zapominajmy również o kaloryczności gazu.

Butle 11 kg i nie tylko znajdziesz pod adresem http://greengas.pl/oferta/butle-z-propanem.