Rodzaje urządzeń filtracyjnych

Wentylator

Wybór odpowiednich urządzeń filtracyjnych nie jest łatwy. W ostatnich latach obserwuje się zalew urządzeń o wątpliwej jakości (z rynków azjatyckich), których zastosowanie może skończyć się nie tylko wysokimi rachunkami za prąd, ale również pożarem. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego producenta odpowiadającego za filtrację powietrza w naszym nowoczesnym mieszkaniu. Jednym z takich producentów jest firma Thermo.

( o nowoczesnych mieszkaniach pisaliśmy w artykule: http://brawojasiu.pl/budownictwo/czym-wyrozniaja-sie-nowoczesne-mieszkania )

Podział zestawów Thermotec

Wśród urządzeń Thermotec możemy wyróżnić m.in:

  • Bypass (to chyba oczywiste).
  • ALERtec – filtrowentylator najlepszy dla alergików. Filtruje powietrze na poziomie 2,5 um, hamując pyły, kurze, zarodniki grzybów etc. Maksymalna wydajność: 1000 m3/h.
  • SMOGtec – wysokowydajny wentylator zaprojektowany do usuwania smogu z powietrza. Wykorzystuje się je w centralach i rekuperatorach. Bardzo łatwo wymienia się filtry, a parametry pracy można korygować na bieżąco z wygodnego panelu. Maksymalna wydajność: 1000 m3/h.
  • ODORtec – jak sama nazwa wskazuje (nie pierwszy raz) usuwa odór, czyli po prostu smród. Można go stosować za centralą wentylacyjną. W tym przypadku również wydajność wynosi 1000m3/h.

Oczywiście do tego wszystkie mamy systemy automatyki, które pozwalają nam zaprogramować układ wentylacji w dowolny sposób.

Wszystkie urządzenia filtracyjne znajdziesz na stronie: https://www.thermo.com.pl/urzadzenia-filtracyjne-thermotec

Dlaczego warto stosować systemy filtrujące?

Oprócz oczywistych zalet w postaci lepszej jakości powietrza, odpowiednie filtry mogą usunąć niepożądane zapachy (ODORtec) lub cząstki o rozmiar ok. 2,5 um, co dla osób wrażliwych jest szczególnie istotne. Zwiększa to jakość pracy i komfort przebywania w budynku. Dlatego nie warto oszczędzać na systemach wentylacji. Problem z prawidłową wentylacją dotyczy nierzadko ostatniej kondygnacji lub strychów:

Ze względu na zbyt niski komin wentylacyjny sprawność wentylacji grawitacyjnej w tych pomieszczeniach spada nawet do zera. W celu zapewnienia dostatecznej wentylacji grawitacyjnej odległość od kratki wentylacyjnej do wylotu powinna wynosić min. 4 m (źródło: buduj z głową)

W przypadku zakupów w firmie Thermo, warto zainteresować się gotowymi zestawami, które możemy w łatwy sposób podpiąć do istniejącej instalacji. Dostępne są zestawy 3, 4 a także 5 w jednym.