Urządzamy łazienkę – wanna czy prysznic?

łazienka z wanną i prysznicem

Zwolenników i przeciwników zarówno wanny, jak i prysznica jest cała masa. W zależności od preferencji, upodobań, a także możliwości , wybór pada na jedną z tych dwóch opcji. Często to warunki lokalowe tak naprawdę decydują o tym, czy ktoś decyduje się na posiadania wanny lub prysznica. Jakie wady i zalety posiada każda z opcji? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy

Kabina prysznicowa dla małych łazienek

Małe przestrzenie, aby były wygodne i funkcjonalne, muszą być urządzone minimalistycznie. Po pierwsze, optycznie to zwiększa przestrzeń, a po drugie wygląda schludnie i estetycznie. Dlatego też do małych łazienek zaleca się wstawienie kabiny prysznicowej. Choć wylegiwanie się w wannie bywa niezwykle przyjemne, to należy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty posiadania prysznica. Otóż oszczędzają one nie tylko przestrzeń, ale również na czas i pieniądze. O co chodzi? Na co dzień zwykle i tak nie mamy czasu na spędzanie długich godzin w łazience. Zwykle jesteśmy zaganiani i zapracowani. Szybki i energetyzujący prysznic jest doskonałym rozwiązaniem, które doda nam energii na cały dzień. Ponadto warto przypomnieć, że branie prysznica jest bardziej ekonomiczne, gdyż zużywamy mniej wody. No i oczywiście jesteśmy też bardziej ekologiczni.

Prysznic wygodniejszy dla seniorów

Rozważając zakup kabiny prysznicowej lub wanny należy również wziąć pod uwagę potrzeby oraz sprawność domowników. Dla osób starszych oraz z ograniczeniami i niepełnosprawnościami ruchomymi, prysznic będzie o niebo wygodniejszy. Kabina prysznicowa nie utrudnia poruszania się, łatwo do niej wejść i z niej wyjść.

Kiedy wybrać wannę?

Cóż, jeśli uwielbiamy wieczorne wylegiwanie się w wannie, mamy wystarczająco przestronną łazienkę na niej zamontowanie, a także nie mamy problemów z poruszaniem się – wybór jest prosty. Optymalną sytuację mają osoby, które mogą do łazienki wstawić wannę z prysznicem, która posiada specjalny parawan. Wówczas w zależności od potrzeb można wziąć szybki prysznic lub długą i relaksującą kąpiel po ciężkim dniu.

Uszczelki gumowe do łazienki

Aby bezproblemowo móc korzystać zarówno z wanny, jak i prysznica, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości uszczelki gumowe lub kołnierzowe. Dzięki nim odpowiednie elementy zostaną uszczelnione, co zminimalizuje ryzyko późniejszych awarii. Dobrej jakości uszczelki można znaleźć tutaj.