Wybieramy aparat słuchowy – co warto wiedzieć?

Każdy kto boryka się niedosłuchem może poprawić swoje wrażenia słuchowe, nosząc aparat słuchowy. Do wyboru jest wiele modeli i rodzajów aparatów. Zanim wybierzemy odpowiedni dla siebie model aparatu istotne aby skorzystać z badania słuchu. Dzięki niemu można dokonać właściwej oceny stopnia niedosłuchu. 

Gdzie wykonać badania słuchu?

Nie tylko osobom w podeszłym wieku zaleca się profilaktyczne badanie słuchu. Profilaktyką powinien objęty być każdy kto zauważył u siebie niepokojące objawy związane z pogorszeniem słyszenia czy niedosłuchem. Badania słuchu są obecnie dość powszechnie i można z nich skorzystać w placówkach medycznych lub u laryngologa. Jeśli potrzebujemy wykonać specjalistyczne badanie słuchu przedstawione w postaci audiogramu. W BRANDvital możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych protetyków słuchu. Kraków to miejsce w którym BRANDvital ma swoją filię. Chcesz wykonać kompleksowe badanie słuchu? Zapoznaj się w ofertą dostępną na stronie: https://aparaty-sluchowe.info/badania-sluchu-krakow/

Wybierz odpowiedni model aparatu słuchowego

Aparaty słuchowe występują w wielu wersjach.  Do najpopularniejszych należy zaliczyć aparaty zauszne i douszne. Odpowiedni model aparatu zawsze należy dobrać adekwatnie do ubytków słuchu, dlatego należy zasięgnąć porady audiologa. Przy wyborze aparatu słuchowego nieoceniona okazuje się pomoc protetyka słuchu. To on po badaniu audiometrią konsultuje z pacjentem wybór aparatu. Najczęściej konsultacja ma formę wywiadu protetyk chce poznać styl życia i nawyki słuchowe pacjenta. Chce poznać czy ma on specjalne wymagania zawodowe, czy często przebywa w hałaśliwym otoczeniu, czy lubi słuchać muzyki i potrzebuje specjalnego aparatu słuchowego. Warto podkreślić że wybór aparatu słuchowego powinien uwzględniać nie tylko codzienne potrzeby pacjenta, ważne aby był to model, który będzie estetycznie wykonany i dobrze dopasowany do małżowiny usznej.