Preparaty dla gołębi HMB

Preparaty w postaci tabletek dla gołębi są w pełni naturalnym i bezpiecznym preparatem stymulującym, który podnosi wytrzymałość i siłę gołębia, a także sprawność jego systemu odpornościowego. Substancją czynną preparatów jest sól wapniowa 3-hydroxy-3-metylomaślanu nazywana w skrócie HMB, która powstaje w organizmie w sposób naturalny w niewielkich ilościach, podczas przemian leucyny. Związek ten stymuluje procesy metaboliczne tkanki mięśniowej u gołębi poddanych intensywnemu treningowi, przyczyniając się do rozbudowy ich masy mięśniowej. Poprawia także wykorzystanie glukozy w czasie ich wysiłku.

Zalecenia i dawkowanie tabletek dla gołębi HMB

Podawanie tabletek dla gołębi HMB poprawia kondycję gołębi, wpływa na rozwój ich masy mięśniowej i zwiększa ich przystosowanie do wysiłku. Używanie HMB jest zalecane przez lekarzy. Należy podawać jedną tabletkę HMB dziennie, która musi być podawana bezpośrednio do dzioba gołębia. Tabletki należy podawać na 10-14 dni przed rozpoczęciem lotów. Podawanie ich należy kontynuować aż do zakończenia lotów gołębi. więcej o tabletkach i dawkowaniu znajdziesz tutaj: https://weterynaryjny.pl/golebie-c-3.html

Inne rodzaje preparatów

Mieszanka paszowa uzupełniająca jest przeznaczona dla gołębi i wpływa korzystnie na pracę ich układu pokarmowego, a w szczególności ułatwia funkcjonowanie wątroby. Składniki mieszanki wzmagają pobudzają produkcję żółci i wydzielanie enzymów trawiennych. Zaleca się podawać mieszankę przy nadmiarze pokarmu, przy wpadaniu piór u gołębi, w czasie przygotowań do sezonu wiosennego oraz gdy chcemy utrzymania wysokiej formy lotników podczas lotów. Należy ją stosować z wodą do picia – 5 ml / 1 litr wody przez 7-10 dni. W okresie lotów stosować w tej samej ilości jeden raz w tygodniu.

Mieszanka uzupełniająca dostarcza składników wspomagających organizm podczas lotu. Ułatwia odzyskiwanie sił po zawodach oraz regenerację zmęczonych mięśni po długotrwałym wysiłku fizycznym. Podawać ją należy bezpośrednio lub z karmą. W czasie przygotowania do lotów należy podawać 1 tabletka na dzień, przez 2-5 dni w tygodniu, w zależności od długości przewidywanego lotu. Z kolei po powrocie z lotu – 1 tabletka w dniu powrotu, a druga, jeśli jest to jest konieczne, to należy podać następnego dnia.