Jak wybrać najlepszy zamiennik swojego ulubionego zapachu?

Perfumy to nie tylko zapach, ale także wyraz naszej osobowości i stylu życia. Nasz ulubiony zapach może stać się naszym znakiem rozpoznawczym. Jednak chcąc zainwestować w perfumy znanych marek, musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Luksusowe perfumy znanych marek są kosztowne. Na szczęcie istnieje alternatywna w postaci zamienników perfum. Te potrafią oddać charakter kompozycji zapachowej znanych marek. 

Zidentyfikuj swój ulubiony zapach

Pierwszym krokiem do znalezienia najlepszego zamiennika jest dokładne zrozumienie, jaki to jest zapach. W pierwszej kolejności warto zidentyfikować nuty zapachowe, które składają się na Twój ulubiony perfum. Sprawdź jakie nuty zapachowe dominują czy są nimi nuty kwiatowe, owocowe, drzewne czy może orientalne. Mając na uwadze podstawowe składniki perfum i nuty bazowe dużo łatwiej będzie nam wybrać perfumy inspirowane.

Sprawdź skład i trwałość

Przy wyborze zamienników perfum warto zwrócić uwagę na skład. Wysokiej jakości zamienniki często zawierają wysoką koncentrację olejków zapachowych, co przekłada się bezpośrednio na trwałość zapachu. Przed zakupem perfum zapoznaj się z opisem produktu i dowiedz się, ile procent olejków zapachowych zawiera zamiennik.

Wypróbuj przed zakupem

Jeśli jest taka możliwość, zawsze warto wypróbować zapach przed zakupem. Sklepy z perfumami bardzo często oferują próbki  zamienników perfum, które pozwalają Ci przekonać się, czy dany zapach spełnia Twoje oczekiwania. Wiele sklepów oferuje także opcje zakupu perfum z atomizerem. Jest to świetne rozwiązanie jeśli chcemy wypróbować daną kompozycje zapachową a nie chcemy od razu decydować się zakup perfum w dużym flakoniku.

Perfum zamienniki  (damskie i męskie) w dobrej cenie znajdziesz na stronie sklepu z perfumami Euforia Zapachu (https://euforiazapachu.pl/)