Wyciskarka ślimakowa do soków – który model wybrać?

soki

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wyciskarek ślimakowych. Możemy wybrać wyciskarki dwuślimakowe, jednoślimakowe, poziome czy pionowe. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem i które modele są warte uwagi.

Jak działa wyciskarka ślimakowa do soków?

Wyciskarki ślimakowe, niezależnie od modelu oparte są na tym samym działaniu. Urządzenia mają za zadanie wycisnąć sok wykorzystując do tego miażdżenie, rozdrabnianie oraz przeciskanie wybranych składników przez sitko używając do tego ślimaka. Cała praca wyciskarek ślimakowych opiera się na bardzo wolnych obrotach, dzięki czemu wytworzony sok jest gęsty i wysokiej jakości.

Wyciskarki jednoślimakowa vs dwuślimakowa

Wyciskarka dwuślimakowa jest idealna dla osób, którym zależy na wyciskaniu soków nie tylko ze standardowych owoców i warzyw, ale także liści. Z tym urządzeniem bez problemu poradzisz sobie z jarmużem, natką pietruszki czy szpinakiem. Wyciśnięcie soku z drobnych owoców czy z liści jest możliwe dzięki dwóm ślimakom, które obracając się zachodzą jeden na drugi. Dzięki temu, wszystkie składniki są bardzo mocno zgniecione, a co za tym idzie łatwiej wycisnąć z nich sok.

Wyciskarki jednoślimakowe wyposażone są w jeden duży ślimak, który odpowiada za kruszenie, miażdżenie i przeciśnięte składników przez sitko. Konstrukcja tego urządzenia przeznaczona jest do wyciskania soków z twardych owoców i warzyw. Używając wyciskarki jednoślimakowej, nie musisz kroić wcześniej składników na drobniejsze elementy, co pozwala zaoszczędzić czas pracy.

W zależności od potrzeb, możesz wybrać modele przeznaczone do drobnych składników lub te, które lepiej radzą sobie z dużymi i twardymi owocami i warzywami. Szukając odpowiedniej wyciskarki ślimakowej, sprawdź ofertę sklepu Energia Zdrowia: https://energiazdrowia.pl/pl/c/Wyciskarki-do-sokow/1. Znajdziesz tam szeroki wybór wyciskarek jedno i dwuślimakowych.