Jaki prezent wybrać dla kawosza?

Chyba każdy ma w swoim otoczeniu choć jedną osobę, która jest prawdziwym miłośnikiem kawy. Może również my sami jesteśmy ogromnymi kawoszami i dobra kawa nie ma przed nami żadnych tajemnic? W niniejszym materiale zaprezentujemy kilka ciekawych pomysłów na dobry i trafiony pomysł dla prawdziwych amatorów kawy!

Kawa ziarnista – niecodzienne mieszanki

Choć może wydawać się to banalne, to tak naprawdę nie ma lepszego pomysłu na prezent dla kawosza niż elegancko zapakowana i aromatyczna kawa. Oczywiście nie mamy na myśli zwykłej kawy rozpuszczalnej z marketu. Na prezent warto zainwestować w aromatyczne mieszanki kawy ziarnistej, które można nabyć w dedykowanych sklepach, takich jak np. https://marianoitaliano24.pl/. Wyspecjalizowany w odmianach i gatunkach kawy personel na pewno pomoże wybrać odpowiednią mieszankę ziaren, która sprawi niewątpliwą przyjemność obdarowanej osobie.

Eleganckie filiżanki lub kubki

To również propozycja dość oczywista, ale nabiera ona klasy i smaku, gdy zainwestujemy w elegancką filiżankę np. z ręcznie malowanej porcelany. Fajnym pomysłem są również kubki ze śmiesznymi nadrukami lub o ciekawych kształtach. Innym pomysłem jest również zamówienie spersonalizowanych kubków bądź filiżanek np. ze wspólnym zdjęciem lub ulubionym cytatem.

Młynek do kawy

Doskonałym samodzielnym prezentem, lub dodatkiem do kawy ziarnistej, będzie młynek do kawy. Obecnie w sklepach można znaleźć różnorodne modele młynków – od tradycyjnych i ręcznych młynków po nowoczesne i automatyczne. Dzięki temu bez problemu możemy dobrać idealny młynek do gustów obdarowanego oraz aranżacji jego kuchni.

Zestaw syropów do kawy lub przyprawy

Jeśli wiemy, że obdarowywana osoba pije kawę z takimi dodatkami, jak smakowe syropy lub przyprawy, to można pokusić się również o sprezentowanie takiego zestawu. Co więcej, można samodzielnie go skomponować! Wystarczy wybrać kilka ciekawych likierów do kawy oraz gotowych przypraw (można też zaszaleć i samemu skomponować taką aromatyczną mieszankę).

Jak udowodniliśmy, ciekawe i trafione prezenty wcale nie muszą być drogie lub wybitnie skomplikowane. To w prostocie tkwi klucz do sukcesu. Każdy kawosz ucieszy się z prezentu, dzięki któremu będzie mógł spróbować czegoś nowego lub cieszyć się swoją ulubioną “małą czarną”.