Zawiasy drzwiowe w pigułce

zawiasy drzwiowe w drzwiach - Wejście do pokoju przez drzwi

Zawiasy to jedne z najważniejszych elementów drzwi czy też okien. Bowiem to one odpowiadają za otwieranie i zamykanie się drzwi. W związku z tym jeśli zamówimy je od sprawdzonej firmy to możemy mieć pewność, że wszystko będzie świetnie działało przez wiele lat, bez potrzeby wymiany na nowe. Warto zwrócić uwagę, że dobrze dobrane zawiasy drzwiowe będą chodziły lekko i cicho. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z otworzeniem oraz zamknięciem drzwi czy też okien. Zatem zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź jakie rodzaje zawiasów drzwiowych są dostępne na rynku, aby móc zakupić najlepszy model.

Zawiasy drzwiowe – rodzaje

zawiasy drzwiowe niewidoczne 3d

Na rynku możemy spotkać różne rodzaje zawiasów. Do najbardziej popularnych należą:

  • zawiasy mosiężne są bardzo wytrzymałe, często można je wykonać na zamówienie według niestandardowych danych,
  • zawiasy wahadłowe w kolorze brązowym, mosiądz brązowym, niklowane lub lakierowane na szaro,
  • zawiasy nierdzewne mają podwyższoną odporność na wilgotność,
  • zawiasy drzwiowe aluminiowe są nieco tańsze od mosiężnych, ale równie skuteczne,
  • zawiasy niewidoczne 3d są świetnym rozwiązaniem do drzwi bezprzylgowych, ponieważ chowają się między skrzydłem a ościeżnicą. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że cała konstrukcja drzwi jest ukryta w ścianie,
  • zawiasy drzwiowe PPOŻ nadają się do drzwi bezfelcowych oraz z felcem, mogą mieć regulację szczelinową oraz pionową,
  • zawiasy samozamykające się posiadają tulejki, które mają właściwości zgodne z ich nazwą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zawiasów drzwiowych?

Ważną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup zawiasów drzwiowych jest to ile one ważą i jak będą mocowane. Bowiem te parametry pozwalają zapewnić skrzydłu odpowiednią nośność. Warto także zastanowić się czy potrzebujemy zawiasy standardowe czy może lepiej niewidoczne? Potrzebujemy drzwi przylgowych, czy bezprzylgowych? Drzwi przylgowe charakteryzują się tym, że skrzydło drzwi wystaje poza obręb ościeżnicy. To podstawowe rozwiązanie, dzięki któremu łatwo możemy sprawdzić w jaką stronę nasze drzwi się otwierają. Z kolei drzwi bezprzylgowe mają umieszczone skrzydło drzwi w ramach ościeżnicy, dzięki temu nie wystaje ono z ściany. Jeśli nie wiesz na jakie zawiasy drzwiowe warto postawić skontaktuj się z firmą Anmark, która od wielu lat zajmuje się produkcją zawiasów do drzwi i innych elementów, dlatego chętnie doradzi jakie warianty będą dla Ciebie najlepsze.