Patelnie gastronomiczne – niezbędne w profesjonalnej kuchni

Patelnie gastronomiczne to naczynia, które są niezbędne w profesjonalnej kuchni. Nie może ich zabraknąć w wyposażeniu barów czy restauracji, ale wiele modeli doskonale sprawdzi się również w warunkach domowych. Smażone czy duszone potrawy bardzo często goszczą na naszych stołach, dlatego ich odpowiednie przyrządzenie jest bardzo ważne. Dotyczy to szczególnie potraw mięsnych, kiedy zależy nam, aby główny składnik z jednej strony był idealnie wysmażony, a z drugiej aromatyczny oraz soczysty. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze modele oraz dlaczego są niezbędne w profesjonalnej kuchni. 

Patelnie gastronomiczne – dlaczego są niezbędne?

Patelnie gastronomiczne to wielofunkcyjne akcesoria kuchenne. Nie może ich zabraknąć w barze bądź restauracji, gdzie sprawne przyrządzanie różnorodnych potraw ma ogromne znaczenie. Z ich pomocą możemy między innymi smażyć, zapiekać, dusić, grillować, zapiekać, a także prażyć różne produkty spożywcze.

To świetna opcja, aby urozmaicić kartę dań o naprawdę ciekawe pozycje. Warto zaznaczyć, że patelnie gastronomiczne sprawdzą się doskonale nie tylko w przypadku przyrządzania dań mięsnych, ale również wegetariańskich. Grillowane warzywa, wegetariańskie gulasze czy kotleciki z tofu to potrawy, które znalazły wierne grono fanów, dlatego może przyszedł czas, aby wprowadzić je również do swojego lokalu.

Jakie patelnie gastronomiczne będą przydatne?

To, jakie dokładnie patelnie gastronomiczne będą nam przydatne, zależy oczywiście w dużej mierze od specyfiki danego lokalu, a także tego, jakie potrawy będziemy chcieli serwować. Pewne jest jednak, że warto zaopatrzyć się w kilka modeli o różnych pojemnościach i średnicy. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład patelnie stalowe, które są bardzo odporne na intensywne użytkowanie, a także łatwe w czyszczeniu.

Kiedy wybierany patelnie gastronomiczne, warto również wybrać takie, które sprawdzą się na wielu kuchenkach – gazowych, ceramicznych czy indukcyjnych. Dzięki temu, w razie wymiany sprzętu, nasze naczynia nadal będą się nadawać do smażenia potraw w nowej kuchni.

Odkryj zalety

Patelnie gastronomiczne posiadają wiele zalet, o których warto pamiętać. Przede wszystkim smażenie na nich jest bardzo szybkie, wygodne, a także bezpieczne. Zapewniają to między innymi specjalne uchwyty, które nie nagrzewają się, a także pewnie leżą w dłoni. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu, a jak wiadomo w lokalu gastronomicznym zachowanie najwyższego poziomu higieny ma szczególne znaczenie.

Nie można również zapominać o estetyce. Wyróżniają się one bowiem nie tylko specjalną konstrukcją, ale także  bardzo nowoczesnym designem, który sprawia, że z jednej strony pełnią swoją funkcję użytkową, a z drugiej stanowią bardzo estetyczną ozdobę i ciekawie prezentują się w zestawieniu z pozostałymi naczyniami. Ich bogaty asortyment można znaleźć między innymi w sklepie gastronomicznym Termosy.com.pl: https://termosy.com.pl/Garnki-gastronomiczne-c24

Warto pamiętać, że prowadzenie baru czy restauracji może nie należy do najłatwiejszych zadań i wymaga sporo poświęcenia, ale odpowiednio wyposażone zaplecze kuchenne to z pewnością gwarancja sukcesu w tej branży.