Drewniane żaluzje – sposób na modne wnętrze

Żaluzje drewniane

Żaluzje – choć nie są już tak popularne jak na początku lat 90. XX wieku – wciąż mają wierne grono fanów. Wraz ze zmieniającymi trendami, zmieniły się także surowce, z których są przygotowywane żaluzje.  I tak obok najpopularniejszych aluminiowych, coraz więcej osób chętnie sięga po drewniane żaluzje, które są nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle eleganckie. 

Zastosowanie naturalnych surowców

Żaluzje swego czasu zostały zastąpione przez rolety (popularny model: rolety dzień i noc), aby móc powrócić w wielkim stylu. Nie ma co ukrywać, to właśnie drewno, z którego żaluzje są wykonane, nadaje im niepowtarzalnego, wręcz ekskluzywnego charakteru. Tego typu rozwiązanie docenią osoby ceniące naturalne piękno. Drewno jako surowiec pięknie ożywia i ociepla każde wnętrze, zatem doskonale nada się zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych utrzymanych w klasycznym i eklektycznym stylu. Żaluzje drewniane mogą być swoistą “wisienką na torcie”, która doda smaku całemu pomieszczeniu. Drewno powoduje, że wygląd żaluzji jest o wiele bardziej stylowy w porównaniu do aluminiowej wersji. Funkcjonalność obu wersji jest identyczna, zatem przy wyborze w grę wchodzą jedynie indywidualne kwestie estetyczne. Jeśli chcesz dodać swojemu mieszkaniu subtelnego, naturalnego stylu, który jednocześnie ociepli wnętrze, to wybór drewnianych żaluzji będzie strzałem w dziesiątkę.

Funkcjonalność przede wszystkim

Nawet najpiękniejsze żaluzje nie miałyby racji bytu gdyby były bezużyteczne. Te drewniane w niczym nie ustępują aluminiowym żaluzją, gdyż tak samo dobrze zaciemniają pomieszczenie. Zatem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na możliwości ograniczenia dostępu światła słonecznego (lub wścibskich oczu sąsiadów). Sypialnia, salon, ale także kuchnia – to miejsca, gdzie warto zainwestować w drewniane żaluzje.

Dobierz idealny model do swojego wnętrza

Żaluzje drewniane w Katowicach w wielu atrakcyjnych wybarwieniach oferuje firma Okno Art Design z siedzibą w Centrum Handlowym Bażantowo. Dostępne żaluzje występują w wymiarach 25 mm oraz 50 mm (standardowe rozmiary), zatem można dobrać je odpowiednio do szerokości danego okna. Sposób montażu jest bardzo prosty, bez szkody dla ścian  czy okien. 

Tradycja i nowoczesność

Żaluzje drewniane stanowią doskonałe połączenie nowoczesności i tradycji. To skuteczna i w dodatku przystępna cenowo osłona okna, na którą praktycznie każdy może sobie pozwolić – z korzyścią dla wyglądu wnętrza. Drewno ociepla wnętrze, które w połączeniu z żaluzjami tworzy ciekawy design. Uniwersalność tego połączenia sprawia, że doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach.