Szkolenia trenerów w dobie koronawirusa

Szkolenia trenerów

Wszyscy wiemy, jak ważny jest regularny trening. W przypadku sportów siłowych, mamy do czynienia z treningiem stricte fizycznym – nasze mięśnie poprzez wielokrotną naprawę mikrourazów stają się coraz bardziej zbite, mocniejsze, a my stajemy się coraz silniejsi. Podobnie ma się sprawa z treningiem umysłowym, czyli z różnego rodzaju szkoleniami dla trenerów. Brak rozwoju intelektualnego prowadzi do stagnacji, a w konsekwencji cofa nas względem pozostałych szkoleniowców.

Społeczeństwo zaskoczyła informacja o pandemii koronowirusa. Z dnia na dzień nasze życie zmieniło się nie do poznania – przeszliśmy na pracę i nauczanie zdalne. Czy szkolenia dla trenerów online mogą być efektywne? To zależy, kto je prowadzi. Oczywiście szkoła moderatora optuje za tradycyjnymi formami nauczania, które dostarczają nie tylko rzetelnej wiedzy, ale pozwalają również obcować i rozbudzić audytorium, dzięki zaangażowaniu wszystkich zmysłów – wzroku, słuchu czy dotyku.

Jakie korzyści płyną z bycia wyszkolonym i wytrenowanym interlokutorem? Przede wszystkim stajemy się w dyskusji kimś w rodzaju mentora, osoby, za którą wszyscy chcą iść i którą każdy pragnie naśladować. Nasza pewność siebie wzrasta, a wraz z nią kiełkuje to, co najważniejsze w dyskusji – charyzma. Ktokolwiek chciałby podważyć jej wagę musi zdawać sobie sprawę z faktu, że podważa psychologicznie (ewolucyjnie) uwarunkowany pęd za silniejszymi, bardziej zdecydowanymi jednostkami.

Oczywiście aspekt społeczny oferowanych szkoleń jest nie do przecenienia – poprawa relacji interpersonalnych poprzez regularne treningi to coś, co widać gołym okiem. Niemniej nie można pominąć całkowicie tematu finansowania – a tutaj pojawia się niespodzianka, gdyż na wszystkie szkolenia można zdobyć dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Jest to miła niespodzianka dla osób z ograniczonymi zasobami finansowymi.

Reasumując: nie wiaodmo, jak sytuacja rozwinie się w przyszłości i czy pandemia koronawirusa na świecie zostanie zażegnana w najbliższym czasie. Wiemy jednak, że w tych trudnych chwilach musimy zadbać o to, co mamy najważniejsze – własne kompetencje miękkie, które pozwolą nam lepiej zrozumieć potrzeby ludzi oraz dotrzeć do ich ukrytych talentów. Regularne szkolenia dla trenerów w szkole moderatora to coś, co niewątpliwie nam w tym pomoże. Więcej przeczytasz na stronie: https://moderator.edu.pl