Idealna kuchnia dla młodych ludzi?

Młodzi ludzi mają zdecydowanie inne potrzeby niż starsi. Mają inne przyzwyczajenia, posiadają także inne umiejętności, prowadzą inny tryb życia. Prawdą jest, że obecnie ze względów zwykle zawodowych, przebywamy mniej czasu w domu. Co za tym idzie młodzi ludzie średnio mniej czasu poświęcają na pracę w kuchni, a częściej żywią się poza domem. Duża, bogata kuchnia często nie ma racji bytu w mieszkaniach ludzi młodych, którzy nie mają jeszcze rodziny, ale priorytetem jest dla nich zdobywanie doświadczenia zawodowego. 

Jaka powinna być kuchnia dla młodych ludzi?

Przede wszystkim warto zrezygnować ze wszystkich elementów zbędnych, które nie będą używane. Na pewno nie ma konieczności posiadania dużej (60 cm) zmywarki, gdyż w zupełności wystarczy wersja 45 cm. Kolejna rzecz to duży stół, który może zabierać zbyt dużo miejsca. Oczywiście zjedzenie w wygodnej pozycji posiłku to rzecz bardzo ważna, ale do tego nie jest potrzebny duży stół rodzinny. Wystarczy nieduży stoli dwuosobowy umieszczony nawet pod ścianą, w celu poszerzenia wolnej przestrzeni w kuchni. Młodzi ludzie często żyją w biegu i wszystko załatwiają na szybko, łącznie z podgrzaniem obiadu. DO tego celu warto wyposażyć kuchnię w kuchenkę mikrofalową, która w 2-3 minuty podgrzeje posiłek. Kuchnia dla młodych to także miejsce, w którym pojawiają się nowoczesne urządzenia, ułatwiające gotowanie czy przygotowywanie posiłków, czyli między innymi automatyczny ekspres do kawy, opiekacz, toster i inne.

mała kuchnia
Pomysł na nowoczesny aneks kuchenny – wykonanie Vena.

Aneks zamiast kuchni?

wyposażenie kuchni młodych
Wyposażenie kuchni dla młodych – wygodny chwyt na tablet z przepisami kuchennymi.

Kuchnia duża jako osobne pomieszczenie nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Dla młodych osób znacznie lepiej może sprawdzić się wręcz aneks kuchenny, który będzie połączony z salonem. Dlaczego właśnie tak? Dzięki takiemu zaplanowaniu przestrzeni można uzyskać jeden wolny pokój np. na sypialnię czy gabinet. Dla osób rozrywkowych być może wolna przestrzeń przyda się na urządzenie pokoju do kier, oglądania filmów. Aneks zajmuje mało miejsca, i dobrze może wkomponować się w salon. Jeśli ktoś nie jest urodzonym kucharzem i nie spędza przy gotowaniu wiele czasu, aneks kuchenny będzie naprawdę dobrym wyborem. Po co inwestować w dużą kuchnię, która nie będzie używana.

Planując kuchnię nie warto sugerować się projektami innych, zdjęciami, koncepcjami, które stworzone były dla kogoś innego. Warto w tej sytuacji samemu przemyśleć, czym tak naprawdę będzie dla mnie kuchnia, czego od niej oczekują i jaki jej kształt będzie dla mnie najlepszy i najwygodniejszy. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli dla kogoś aneks kuchenny będzie rozwiązaniem najlepszym.