Wagi w gabinetach medycznych – specjalistyczne urządzenia do pomiaru masy ciała

Wagi lekarskie to jedne z urządzeń, które znajdują się na podstawowym wyposażeniu niemal każdej placówki medycznej. Są to urządzenia dzięki którym personel medyczny może dokonać pomiaru masy ciała pacjenta, ale nie tylko.

Bowiem większość dostępnych wag lekarskich posiada również wzrostomierze dzięki którym można dokonać jeszcze bardziej precyzyjnego pomiaru. Oczywiście to nie jedyne zalety i możliwości tych urządzeń pomiarowych. Jak się okazuje, większość z nich to urządzenia skategoryzowane. Co to oznacza w praktyce? Sprawdź!

Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej

Dość popularne w ostatnim czasie stały się wagi mierzące poziom tkanki tłuszczowej. To dzięki nim osoby będące na diecie, czy etapie odchudzania mogą wnikliwie sprawdzać pomiar masy ciała. Tego typu wagi znajdują się nie tylko na wyposażeniu gabinetów medycznych, ale bardzo często w poradniach dietetycznych. Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej znacznie lepiej śledzi zmiany, które zachodzą w ciele. Jest w stanie między innymi określić stan sylwetki, dokonać procentowego pomiaru tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej oraz wody.

Wagi do zadań specjalnych

W szpitalach, placówkach medycznych przebywają pacjenci w różnym stanie zdrowia. Zdarzają się i tacy, którzy z przyczyn od siebie niezależnych nie są w stanie stanąć na wadze o własnych siłach. Dla tych pacjentów stworzono specjalistyczne urządzenia. Są nimi wagi krzesełkowe i łóżkowe, te pierwsze umożliwiają pacjentowi wykonanie pomiaru w pozycji siedzącej, natomiast łóżkowe jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do ważenia pacjentów w łóżkach.

Specjalistyczne wagi legalizowane

Gabinety medyczne muszą posiadać urządzenia i sprzęt certyfikowany, atestowany dopuszczony do użytku. Nie inaczej jest z wagami, te powinny być legalizowane i mieć możliwość dokonywania bardzo precyzyjnych pomiarów. Znaną grupą wag stosowanych w gabinetach lekarskich są te znanej firmy SECA. Wagi medyczne SECA posiada w swojej ofercie jeden z medycznych sklepów internetowych Spacemed – szczegóły oferty na stronie https://spacemed.pl