Badanie trychologiczne na czym polega? Gdzie warto z niego skorzystać

Wypadanie włosów, choroby skóry głowy to dolegliwości, które wymagają pomocy trychologa. Badanie trychologiczne pozwala określić przyczyny problemów skóry głowy. Łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie plackowate, to tylko niektóre z problemów zdrowotnych, które można wykryć za pomocą specjalistycznego badania. 

Etapy badania trychologicznego

Jak wygląda wizyta u trychologa? Podobnie jak w przypadku wizyty u każdego lekarza na wstępie przeprowadzona jest konsultacja i wywiad lekarki. Na tym etapie trycholog jest w stanie dokonać wstępnej diagnozy i zalecić szczegółowe badanie trychologiczne. W zależności od dolegliwości trycholog dobiera najbardziej precyzyjną metodę badania. Po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem odbywa się badanie fizykalne. Dzięki niemu trycholog sprawdza między innymi: objętość włosów, sprężystość włosów, poddaje ocenie stan skóry głowy. Badanie trychologiczne odbywa się przy użyciu dermatoskopu, urządzenie które niejako potrafi zobrazować stan włosów.

Jeśli szukasz środków zapobiegających wypadaniu włosów lub zabiegów, które dotyczą odbudowy włosów, najlepiej ten temat omówić z trychologiem. Zdarza się tak, że po badaniu konieczne jest skierowanie pacjenta do lekarza, dermatologa lub endokrynologa, jeśli zostanie wykryty problem medyczny.

Gdzie na wizytę konsultacyjną?

Trycholog to specjalista od diagnostyki i leczenia problemów z wypadaniem włosów, ze skórą głowy. Chcąc skorzystać z profesjonalnej porady warto zdecydować się na wizytę specjalisty. W Polsce jedną z najczęściej wybieranych i polecanych jest MD MEDMIX hair clinic świadczący swoje usługi w Bielsku Białej. Z porad trychologa mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy z Bielska Białej ale również innych regionów. MD MEDMIX klinika obsługuje pacjentów z Łodzi, Cieszyna i innych pobliskich miast. Więcej o zabiegach trychologicznych znajdziesz na stronie https://medmix.pl/.