Wielokliny – to musisz wiedzieć o wieloklinach

Wieloklin inaczej zwany jest również wielowypustem lub wałkiem wielowypustowym. To nic innego, jak część wału z rozmieszczonymi symetrycznie wypustami na obwodzie. Stanowi on bardzo ważny element budowy maszyn, dlatego warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Pomoże to w świadomym zakupie wieloklinów najwyższej jakości, które zagwarantują niezawodną i bezpieczną pracę. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnym informacji o wieloklinach.

Wieloklin – zastosowanie

Wieloklin (lub wielowypust) przeznaczony jest do tworzenia połączeń ruchomych, tj. wielowypustowych. Nie ma tutaj konieczności stosowania żadnych elementów pośredniczących. O popularności wieloklinów świadczą przede wszystkim jego liczne zalety. Takie połączenia charakteryzują się większą trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu wykorzystywane są w bardziej wymagających zastosowaniach.

W przeciwieństwie do połączeń wpustowych, wielokliny wyróżniają się również: bardziej dokładnym połączeniem, które gwarantuje niezawodną pracę, większą sztywnością wału, mniejszymi spiętrzeniami naprężeń w wale. Dodatkowo w połączeniach ruchomych wielokliny dają gwarancję o wiele lepszego centrowania i prowadzenia. Zwiększona powierzchnia docisku pozwala także przenoszenie większych wartości obciążenia przy zachowaniu takiej samej średnicy wału.

Wielokliny – jak wybrać najlepsze elementy maszyn?

Decydując się na zakup elementów maszyn, warto postawić na sprawdzonych i doświadczonych dostawców. Przykładem jest tutaj firma Polmech: https://wielokliny.pl/

Można tam znaleźć między innymi wykonany z najwyższej jakości stali wał wieloklinowy, a także tuleje wieloklinowe z kołnierzem lub bez kołnierza. Do wyboru mamy tuleje wykonane z brązu, stali lub nierdzewne. Taka różnorodność pozwala na wybór produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb wielu klientów.