Pielęgnacja lakieru samochodowego. Krok po kroku

Dla niektórych czysty samochód to za mało. Musi być bliżej doskonałości.

Głębokie oczyszczenie lakieru pojazdu, w tym korekta niedoskonałości lakieru bezbarwnego, a następnie nałożenie warstwy ochronnej, może sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy.

Po zakończeniu będziesz mieć warstwę ochronną na swojej farbie. Jeśli zrobisz to dobrze, pojazd będzie wyglądał lepiej, był gładszy (dlaczego dotykasz lakieru? Przestań!) I świeci jaśniej. Okulary przeciwsłoneczne sprzedawane osobno.

Prawidłowe wyszczególnienie samochodu nie zajmuje godziny. W zależności od stanu farby może to trwać od rana do całego życia; ten blask uzależnia. Przy odpowiednim czasie, wyposażeniu i ćwiczeniach pojazd może siedzieć na słońcu i nigdy nie odbijać śladów farby, mgieł ani zadrapań.

Na co zwracać uwagę przy lakierowaniu pojazdu?

Ryzyko zarysowania, zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu podczas opisywania go jest poważne. Doprowadzenie elektronarzędzia lub ściernych chemikaliów do wykończenia pojazdu wykładniczo zwiększa to ryzyko. Rezultatem może być zniszczone wykończenie lub gorzej, przepalenie przezroczystej powłoki. Wtedy pojawi się tępy punkt z odsłoniętą farbą, jak otwarta rana. Podążanie za właściwym procesem to początek, ale aby naprawdę opanować sztukę detalowania, wymagane są metody prób i błędów. Zaleca się ćwiczenie na starej masce, panelu nadwozia lub samochodzie, na którym nikt się nie troszczy.

Twardość przezroczystych powłok różni się w zależności od producenta samochodu. Pojazdy z miękkimi, bezbarwnymi powłokami będą łatwiejsze w obsłudze, a niedoskonałości będą się szybciej usuwać. Dzięki doświadczeniu zauważysz spójne trendy i dowiesz się, że generalnie przezroczysta powłoka japońskich pojazdów jest bardziej miękka, Niemcy są twardsi, a Amerykanie grubsi.

Umyj, a następnie działaj

Pojazd musi być całkowicie oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń drogowych i gruzu. Piasek, plamy deszczu, pyłki, odchody ptaków i wszelkie inne zabrudzenia muszą zostać usunięte. Myjnia samochodowa RG Kraków pomoże Ci w całkowitym oczyszczeniu pojazdu przed podejściem do uzupełniania lakieru, jego korygowania czy nakładania warstwy ochronnej. Dowiedz się więcej na www.myjniakrakow.com.