Panele ścienne 3d dla młodej osoby czy warto?

Panele ścienne 3d to jeden z ostatnich trendów wnętrzarskich. Wykorzystywany jest on chętnie przez projektantów wnętrz oraz przestrzeni publicznych, gabinetów itp. Czy warto jednak montować panele ścienne 3d? Co przemawia za a co przeciw?

Zalety panele ściennych 3d

Panele ścienne mają szereg zalet:

  • wprowadzają trójwymiarowość,
  • są elementem ozdobnym,
  • nie widać na nich tak zabrudzeń jak na zwykłej ścianie,
  • można je malować,
  • można je podświetlać.

Panele ścienne są ciekawym elementem dekoracyjnym, który wprowadza element trójwymiarowości do pomieszczenia, nadając mu głębi. Panele ścienne 3d przykuwają uwagę, którą pokierować można na nie, odwracając przy tym od tego co niepożądane.

Również w kwestii utrzymania w czystości panele ścienne 3d mają pewne zalety, otóż nie widać na nich tak zabrudzeń, jak na gładkiej ścianie. Jest to niebywałą zaletą, szczególnie gdy nie planujemy często malowania.

Panele ścienne można również podświetlać, wprowadzając bardzo ciekawy efekt wizualny. Światło będzie załamywało się na wypukłościach paneli w bardzo ciekawy sposób, podkreślając przy tym ich strukturę. Takie rozwiązanie jest stosowane w spa, gabinetach odnowy, hotelach itp.

Wady paneli ściennych 3d

Panele ścienne obiektywnie rzecz ujmując mogą mieć też pewne wady. Wśród nich są takie kwestie jak:

  • dość wysoka cena,
  • trudność demontażu,
  • podatność na zarysowania.

Panele ścienne zwłaszcza nowe modele są w dość wysokich cenach. Do tego należy doliczyć koszty kleju, oraz gipsu do wypełnienia krawędzi.

Panele ścienne są również trudne w demontażu, więc jeżeli po jakimś czasie znudzi nam się kompozycja będziemy musieli wyrównać ścianę na nowo.

Panele ścienne są również dość podatne na zarysowania, jednak ta podatność nie odbiega standardem od klasycznej ściany.

Podsumowując panele ścienne 3d to element, którego zakup warto rozważyć z uwagi na szereg zalet. Co prawda jest kilka wad, ale tych doszukać się można tak na prawdę w każdym rozwiązaniu. Warto dobrać rozwiązanie do własnych potrzeb.

Ciekawą ofertę paneli ściennych ma firma Nord-Gips. Ich ofertę obejrzeć możecie pod adresem http://www.nord-gips.pl/24-panele-scienne-3d