Odpowiednie pościel, materac i kołdra – czyli składniki dobrego snu

Stan naszych sypialni, a przede wszystkim łóżek i pościeli, ma znaczący wpływ na jakość snu każdej nocy. Badania pokazują ludzie dbający o wygląd swojego posłania są szczęśliwsi, bardziej produktywni, trzymają się budżetu i mają bardziej spokojny sen niż ci którzy tego nie robią. Z pościelą w końcu jest podobnie jak z ubraniem: źle dopasowaną, drapiącą odzież chcemy jak najszybciej ściągnąć, bo nas denerwuje i powoduje nasze rozdrażnienie. W źle dobranej pościeli wrażenia będą podobne.

Jak wybrać odpowiednią pościel?

Najistotniejszy w kontekście komfortu snu jest materiał pościeli. Może on w znaczny sposób wpłynąć na komfort snu. Najczęściej spotykane są pościele z bawełny, jest to również jeden z najlepszych materiałów. Przede wszystkim jest on oddychający.

Można wybrać zarówno pościel o splocie satynowym, tak zwaną pościel z bawełny satynowej albo pościel z flaneli bawełnianej. Ciekawą ofertę znaleźć można w sklepie z pościelą, pod adresem https://poscieldlarodziny.pl/.

Jak wybrać odpowiednią kołdrę i poduszki?

Kołdra

Zanim zaczniesz od najbardziej luksusowej pościeli i akcesoriów, zastanów się nad fundamentami swojego łóżka. Konstrukcja kołdry i jej wkład to dwa inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Ścianki pikowane i przegrody (ściany z tkaniny, które tworzą głębokie komory w kołdrach) są najlepszym sposobem na zachowanie kształtu kołdry i ciepła. Natomiast w kwestii wypełnienia pojawia się wiele materiałów do wyboru, od wypełnień watowych, przez gęsi puch, aż po pościel o wypełnieniu jedwabnym.

Poduszki

Poduszki powinny być wystarczająco miękkie, aby były wygodne, ale wystarczająco zwarte, aby zapewnić odpowiednie podparcie głowy, szyi i ramion. Test, aby dowiedzieć się, czy czas wymienić poduszkę, to położyć ją na ramieniu – jeśli opadnie, czas na nową. Wybór wypełnienia poduszki zależy oczywiście od osobistych preferencji, ale dla wielu osób z problemami z kręgosłupem najlepszym rozwiązaniem będą poduszki ortopedyczne.