Kolumny sygnalizacyjne – urządzenia przydatne w zakładach produkcyjnych

Kolumna sygnalizacyjna to urządzenie dość prostej konstrukcji. Kolumna lub wieża sygnalizacyjna (bo tak bywa określana) składa się z segmentów oznaczonych kolorami. Każdy z nich pełni rolę sygnalizatora. Dla przykładu czerwony sygnalizuje pojawiające się problemy/awarie natomiast zielony informuje o prawidłowym przebiegu pracy. 

Tego typu urządzenie znajduje duże zastosowanie w zakładach produkcyjnych. Dzięki kolumnie sygnalizacyjnej  jeden pracownik z powodzeniem może obsługiwać nawet wiele różnych maszyn urządzeń, dlatego że pojawiając się awarie są natychmiastowo sygnalizowane za pomocą sygnałów optycznych.

Kolumny sygnalizacyjne – podstawowe zastosowanie

Kolumny sygnalizacyjne informują między innymi o stanie przebiegu prac w zakładzie produkcyjny. Wieża sygnalizacyjna w zależności od wykonywanej pracy może informować o takich czynnościach jak:

• włączeniu i wyłączeniu maszy i urządzeń
• zakończeniu cyklu produkcji
• zatrzymaniu awaryjnym

Istnieje również możliwość odpowiedniej konfiguracji kolumny według indywidualnych potrzeb. Co więcej są to urządzenia nie tylko prostej konstrukcji ale łatwe w montażu. Bez większych problemów można je zamontować  na ścianie lub obudowie maszyny / urządzenia. Jeśli chodzi o sposób sygnalizowania jest on w dużej mierze uzależniony od wybranego modelu – dostępne są w sprzedaży kolumny sygnalizacyjne z sygnalizatorem optycznym jak również optyczno dźwiękowym. Przykładowe modele kolumn sygnalizacyjnych znajdziesz w ofercie producenta W2 – https://w2.com.pl/product_cat/kolumny-i-wieze-sygnalizacyjna/

Urządzenia producenta W2 posiadają wiele certyfikatów potwierdzających wysoką jakość i dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Możesz więc mieć pewność, że wybierasz sprawdzone w pełni profesjonalne urządzania.

Kolumny sygnalizacyjne i wieże sygnalizacyjne sprawdzają się do nowoczesnych maszyn przemysłowych w zakładach produkcyjnych. Wieże sygnalizacyjne nierzadko usprawniają automatyzację procesów w zakładach produkcyjnych. Do tego przyspieszają weryfikację stanu technicznego wielu urządzeń a to jak wiadomo w tego typu miejscach pracy jest niezwykle istotne.