Jakie meble do kuchni wybrać?

Kuchnia powinna być ładna, ale jednocześnie funkcjonalna. Na rynku mamy do wyboru wiele różnych rozwiązań. Możemy zdecydować się na meble klasyczne, w stylu retro lub nowoczesną kuchnię z szklanymi blatami.

Stalowe lub szklane blaty

Stalowe lub szklane blaty są charakterystyczne dla stylu nowoczesnego. Prezentują się bardzo efektownie. Blaty te są bardzo odporne. Trzeba jednak pamiętać, aby wycierać je do sucha. Mogą bowiem być na nich widoczne zacieki.

Kuchnie laminowane

Innym ciekawym rozwiązaniem są meble laminowane. Fronty takich mebli mają wysoki połysk. Wygląda to bardzo elegancko. Dzięki temu, że fronty odbijają dużo światła kuchnia wyda się większa. Jest to rozwiązanie dobre szczególnie do małych powierzchni. Wykorzystując ten rodzaj frontów możemy optycznie powiększyć pomieszczenie.

Kuchnie klasyczne

Niektóre osoby lubią rozwiązania klasyczne, które nigdy nie przemijają i zawsze są modne. Drewniane kuchnie klasyczne również są doskonałym rozwiązaniem. Dominują w nich różne kolory drewna. Popularne są tez kuchnie klasyczne białe.

Postaw na funkcjonalność

Obok wyglądu kuchni liczy się jej funkcjonalność. To tutaj będziemy spędzać sporo czasu przygotowując posiłki. Aby praca była komfortowa, szybka i przyjemna należy zadbać o to by sprzęty w kuchni były ustawione w odpowiednim ciągu roboczym. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnego chodzenia podczas pracy w kuchni. Blisko drzwi powinna znaleźć się lodówka. W kuchni powinniśmy zadbać o odpowiednią długość blatu roboczego, na którym będziemy wykonywać główne prace. Z jednej strony głównego blatu roboczego powinien znaleźć zlew, z drugiej zaś kuchenka.

Meble na wymiar na Śląsku

W kuchniach o nietypowych wymiarach świetnie sprawdzą się meble na wymiar. Wiele ciekawych propozycji możemy znaleźć na stronie http://soley-meble.pl Osoby z miast takich jak Katowice, Mysłowice, Sosnowiec mogą także osobiście odwiedzić Studio Mebli Kuchennych Soley. Znajdą tam wiele inspiracji i ciekawych rozwiązań do swojego domu.