Jak suszymy czosnek?

Suszony czosnek może być rewelacyjnym dodatkiem do wielu potraw, nie tylko w okresie wielkanocnym. Posiada bardzo bogaty smak oraz aromat, dlatego z całą pewnością doda daniom charakteru. W poniższym artykule podpowiadamy, jak należy prawidłowo suszyć czosnek, a także gdzie można kupić już gotowy produkt. Sprawdź koniecznie szczegóły. 

Suszenie czosnku – jak to zrobić?

Jeżeli chcemy ususzyć czosnek, to najlepszym rozwiązaniem będzie zebrać go zaraz rano, a następnie przez kilka godzin pozwolić przeschnąć na słońcu. Następnie należy pamiętać o tym, aby dokładnie oczyścić go z ziemi, a także wszelkich innych nieczystości. Warto w tym celu wykorzystać odpowiednie, jak na przykład szczoteczkę z bardzo miękkim włosiem. Dzięki wcześniejszemu podsuszeniu cały ten proces będzie przebiegać bardzo sprawnie.

Łodygi czosnku należy związać sznurkiem albo gumką, a następnie zawiesić w suchym miejscu. Suszony czosnek otrzymamy po około 6 do 10 dni. Warto jednak mieć na uwadze to, że suszony czosnek może wydzielać bardzo intensywny zapach. To dlatego dobrym pomysłem jest suszenie go w osobnym pomieszczeniu, jednak nie może być w nim wilgoci.

Przechowywanie suszonego czosnku

Suszony czosnek najlepiej jest przechowywać z przewiewnym pojemniku, nie narażając go na działanie wilgoci czy promieni słonecznych. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest trzymanie suszonego czosnku w lodówce, gdyż będzie on pochłaniał duże ilości wody.

Gdzie kupić suszony czosnek?

Nie zawsze mamy czas i ochotę na to, aby samodzielnie suszyć czosnek. W wielu przypadkach możemy także potrzebować bardzo dużej ilości tego produktu, na przykład kiedy prowadzimy lokal gastronomiczny. W takim przypadku warto kupić suszony czosnek od renomowanych producentów przypraw oraz suszonych warzyw.

Mamy wtedy pewność, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, który będzie doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Warto mieć na uwadze, że suszony czosnek zachowuje wszystkie swoje niezwykłe właściwości, dlatego będzie doskonałym zamiennikiem świeżego produktu. Warto zatem wprowadzić go do swojej kuchni i wielu dań. Każdemu, kto poszukuje smacznego suszonego czosnku, polecamy zapoznać się z ofertą na stronie hurtowni Rolmex. Więcej informacji znajduje się tuta: https://www.rolmex.kalisz.pl/index.php/pl/suszone-warzywa-czosnek