Historia akumulatora trakcyjnego – to warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez akumulatora trakcyjnego.
Nic w tym dziwnego, ponieważ bez nich nie funkcjonowałyby maszyny o napędzie elektrycznym. Jak wiadomo za każdym sukcesem kryje się jakiś człowiek. Zatem kiedy został wynaleziony pierwszy akumulator i przez kogo? Jak akumulatory ewoluowały przez ten czas? Sprawdź poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Początki akumulatora trakcyjnego

baterie trakcyjne od fhu alex

Za początek ery elektryczności i akumulatora uważa się XVII I XVIII wiek. Kiedy to Alessandro Volta skonstruował baterie zwaną stos Volty oraz Luigi Galvani – ogniwo galwaniczne. Bateria Volty to ułożone na przemian płytki powlekane miedzią i cynkiem, rozdzielone szmatkami, ponieważ były one nasączone kwasem. Z kolei dr William Cruickshank wyprodukował pierwszy akumulator trakcyjny, który był masowo produkowany. Niemniej jednak warto zauważyć, że akumulatory te po rozładowaniu nie dało się ponownie naładować. Dlatego w 1859 roku francuski fizyk Gaston Plante skonstruował pierwszy akumulator z możliwością ponownego ładowania. Warto zwrócić uwagę, że akumulatory na bazie kwasowo – ołowiowej są wykorzystywane do dziś. Wraz z rozwojem akumulator ołowiowy został udoskonalony, dzięki czemu akumulator trakcyjny stał się bardziej pojemny. Dzięki wykorzystaniu różnych połączeń ołowiu, wapnia i srebra został on zabezpieczony przed korozją.

Akumulator trakcyjny od firmy Fhu Alex

Jeśli szukasz sprawdzonego akumulatora trakcyjnego postaw na najlepszego producenta. Zanim złoży się zamówienie warto sprawdzić sposób dostawy i czas realizacji zamówienia. Dzięki temu można wyeliminować problemy na późniejszym etapie. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje wieloletni dostawca akumulatorów trakcyjnych – Fhu Alex, ponieważ od wielu lat dostarcza na polski rynek akumulatory trakcyjne od renomowanych producentów takich jak między innymi: Exide, Sunlight oraz Tab. Wśród oferowanych produktów można znaleźć także: prostowniki i monobloki. Z kolei wysoko wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają serwisowanie i regenerację.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę internetową pod linkiem:
http://www.fhualex.pl/akumulator-trakcyjny.html