Zestaw elektryczny do roweru – na czym polega konwersja w ebike?

rower elektryczny

Zestaw elektryczny do roweru umożliwia jego konwersję w ebike. Na czym polega konwersja w ebike? Na co trzeba zwrócić uwagę podejmując się wyboru zestawu elektrycznego? Czy konwersja roweru w ebike jest opłacalna? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Zestaw elektryczny do roweru – czym jest?

Zestaw elektryczny składa się z kilku elementów umożliwiających przekształcenie standardowego dwukołowca w rower elektryczny. Wśród tych elementów wymienić można silnik (piastowy lub centralny) i bateria, bez których żaden ebike obejść się nie może, a także: manetki (odpowiedzialne za ustawienie trybu jazdy), okablowanie, klamki hamulcowe (stosowane zamiennie z czujnikami magnetycznymi) oraz wyświetlacz, który pokazuje użytkownikowi parametry jazdy i techniczne roweru elektrycznego. Zestaw elektryczny do roweru jest nieco tańszą, w porównaniu do ebike’a, alternatywą a przy tym jednak tak samo efektywną w codziennym użyciu. Wysokiej jakości komponenty znajdujące się w zestawie elektrycznym do roweru pozwalają na stworzenie, w trakcie konwersji w ebike’a, w pełni sprawnego i przystosowanego do jazdy po różnych terenach roweru elektrycznego.

Konwersja w e-bike – jak wygląda?

Konwersja w e-bike wymaga od posiadacza analogowego dwukołowca podstawowej znajomości jego budowy (ta przydaje się już w momencie zamawiania zestawu elektrycznego do roweru) – jest to związane z tym, że koniecznym jest wymontowanie korby pedałów (w celu zaimplementowania w konstrukcję roweru silnika centralnego) a także wymiana hamulców oraz instalacja baterii na ramie. Konwersja w e-bike nie należy do najprostszych czynności i dlatego Energy Bike, poza dystrybucją zestawów elektrycznych do roweru, zapewnia kompleksową pomoc i ich właściwy montaż. Konwersja w e-bike z Energy Bike to czysta przyjemność – godni polecenia specjaliści, którzy wspomogą nie tylko w wyborze właściwego zestawu elektrycznego (dopasowanego do Twoich potrzeb) ale również w jego montażu.

Zestaw elektryczny do roweru – Energy Bike

Wysokiej jakości zestaw elektryczny do roweru składa się z komponentów z wyższych półek – zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo użytkownika ale również żywotność e-bike’a. Baterie z litowo-jonowymi akumulatorami pozwalają na trasy o długości kilkudziesięciu kilometrów na jednym, pełnym naładowaniu,manetki umożliwiają wybór trybu jazdy w zależności od terenu, po którym się poruszasz, wydajne hamulce pozwalają zatrzymać rower w dowolnym momencie, gdyby zaszła taka potrzeba a silnik pozwala na poruszanie się z prędkością do 25 km/h. Poznaj ofertę Energy Bike na stronie: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/ i wybierz najlepszy zestaw elktryczny do roweru dla siebie.