Wygodne buty na pole golfowe – jakie?

buty golf

Mimo że golf nie jest tak popularny, jak inne formy aktywności fizycznej, wcale nie jest taki nudny, jak mogłoby się wydawać. Chociaż nie należy do najtańszych dyscyplin sportowych i pochłania dużo czasu, bez wątpienia warto spróbować swoich sił na polu golfowym. Jak przygotować się do wyjścia na pole golfowe? Jakie buty do golfa wybrać?

Czym się kierować wybierając buty do golfa?

Buty do golfa damskie i męskie znajdziemy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Jeżeli mamy ograniczony budżet, dobrym wyborem będzie poszukanie obuwia w sieci, gdyż tam z pewnością ceny będą niższe. Dobrą propozycją może być na przykład sklep https://golfteam.pl/66-buty, gdzie można znaleźć naprawdę duży wybór tego typu produktów w przystępnych cenach. Na co zwrócić uwagę wybierając buty do golfa? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich rozmiar, a także funkcjonalność i kolorystykę. Obecnie obuwie przeznaczone do gry w golfa ma bardzo praktyczną konstrukcję, dlatego wyróżnia je duża wygoda i funkcjonalność. Chociaż buty do golfa wyglądem wcale nie różnią się od zwykłego obuwia sportowego, to na polu golfowym można odczuć znaczącą różnicę. Buty do golfa są bowiem zaopatrzone w specjalne podeszwy zapobiegające poślizgowi na mokrej trawie.

Tradycyjne buty do golfa męskie są zaopatrzone na podeszwie w tzw. spike golfowe, zwane inaczej kolcami. Oczywiście istnieją różne metody mocowania spike’ów, do najpopularniejszych należą TRI-LOCK, Q-LOCK, PINS i SMALL THREAD. Jeżeli buty do golfa kupujemy po raz pierwszy, warto sprawdzić poszczególne systemy, aby móc wybrać taki, który najlepiej będzie nam odpowiadał. Aby buty dobrze trzymały się na stopach, muszą być zaopatrzone w specjalny system składający się z linek dociąganych przy użyciu pokrętła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu stopa jest idealnie trzymana w bucie.