Wiosenne odświeżenie

Krokusy na wiosnę

Choć w kalendarzu nadal mamy jeszcze zimę, na zewnątrz panują już od kilku dni dodatnie temperatury a słońce świeci wysoko i mocno. Także natura powoli już budzi się do życia. Wszystko to sprawia, że wracają chęci do działania i dobre samopoczucie. To idealny moment aby nieco się odświeżyć i pożegnać się z zimowym „nic mi się nie chce” na najbliższe pół roku!

Zdrowa dieta

Zimą sprowadzone z zagranicy czy prosto ze szklarni warzywa i owoce mają najmniej wartości odżywczych w ciągu całego roku. Właśnie dlatego często w tym czasie czujemy niechęć, na nic nie mamy ochoty i szybko tracimy zapał do czegokolwiek. Wiosną w końcu można postawić na lekkostrawne, lekkie jedzenie, sałatki, chrupiące warzywa oraz soczyste owoce. Nie trzeba przechodzić na żadną drastyczna dietę związaną z detoksem czy niezdrową dietę sokową czy decydować się na głodówki. Zdrowa, zrównoważona dieta pełna świeżych warzyw i owoców to coś, co powinno nam towarzyszyć przez cały rok – dzięki temu będziesz odpowiednio odżywiony, wzmocnisz odporność i poczujesz ogromny przypływ energii. Zdecydowanie warto więc zadbać o to, aby codziennie jeść wymagane pięć porcji warzyw i owoców. Czasami jest to trudne, więc można jedną czy dwie zastąpić świeżo wyciskanym napojem z wolnoobrotowej wyciskarki. Tylko użycie wolnoobrotowego urządzenia pozwala uzyskać pełny witamin i składników mineralnych sok.

Aktywność fizyczna i świeże powietrze

Początek wiosny to doskonały czas, aby powrócić do aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. W tym czasie, w porównaniu do zimowych miesięcy, jest także znacznie mniej smogu. Spaceruj, biegaj, jeździj na rowerze, albo udaj się na basen czy siłownię. Może to także pora zapisać się na wymarzone zajęcia grupowe, o których już dawno myślałeś. Zapomnij już o siedzeniu pod ciepłym kocem i oglądaniu seriali bez końca. Naturalne światło słońca zwiększy ilość witaminy D w Twoim organizmie, sprawi, że będziesz lepiej spać, poprawi Twoje samopoczucie i stan ogólny skóry.