Wakacje trochę inaczej

Większość Polaków wybiera spędzanie urlopu, korzystając z usług hotelów, pensjonatów czy domów gościnnych. Wczasowicze cenią sobie ten komfort, więc kiedy decydują się na odpoczynek, to wybierając wypoczywanie w pełni, z pełna obsługą, z lokum, w którym mają pod dostatkiem wszystko, czego zapragną. Jednak, nie wszyscy decydują się na tę najpopularniejszą wakacyjną formę.

Wakacje z własnym łóżkiem?

Niektórzy ludzie, zdecydowanie nie chcą być utożsamiani z typowymi wczasowiczami. Nie szczególnie cenią oni sobie wakacje all inclusive, stawiając na przygodę, chęć odkrywania. Zamiast przeszukiwać oferty biur podróży, poszukują najatrakcyjniejszych cen przyczep kempingowych czy kamperów. Fani łóżek na kółkach decydują się na wynajem swoich mobilnych pokoi, lub decydują się na nową przyczepę kempingową. Takie spędzanie wypoczynku ma swoje wady i zalety. Decydują się na niego wytrwali, którym ścielenie łóżka nawet w wakacje niestraszne i najodważniejsi, którzy na własną rękę pragną zwiedzać świat.

Jeszcze bardziej niezależnie?

Oczywiście, istnieje bardziej rozpowszechniona forma wypoczynku, na które wojażerowie zabierają własne posłania – wakacje w namiocie. Jest to zdecydowanie jedna z najtańszych form urlopowania. Choć wypady pod namiot kojarzą się nam ze spontanicznymi akcjami, nie dajmy się zwieść pozorom. Jeśli chcemy spędzić namiotowe wakacje, musimy to bardzo dokładnie zaplanować, gdyż cały asortyment, w czym przede wszystkim nasz przenośmy domek zabieramy ze sobą do plecaka lub torby.


Przed wyjazdem

Jeśli w tym roku zdecydujecie się na wybór takiej formy spędzania urlopu, koniecznie, dużo wcześniej zaplanujcie swoją podróż. Przyjrzyjcie się cenom przyczep kempingowych, ich wyposażeniem i dostosowaniem do Waszych potrzeb. To inwestycja na lata, więc warto podejść do niej z największą troskę. Jeśli jednak będziecie decydować się na urlop w namiocie, przy jego wyborze zwróćcie uwagę na jego wagę – w końcu, to Wy będziecie go dźwigać na plecach, odporność na wilgoć czy dostosowanie do temperatury. Nie chcemy Was przerazić tymi obowiązkami. Planowanie podróży przecież przede wszystkim, ma nam sprawić wiele frajdy i pozytywnie nastroić do wyjazdu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą zajmująca się sprzedażą przyczep: Przyczepy Wiórek.