W co wyposażyć domowy warsztat?

Jeżeli interesujesz się majsterkowaniem i planujesz zaaranżować swój przydomowy warsztat – ten materiał jest dla Ciebie! Jak szybko, prosto i małym nakładem finansowym stworzyć swój wymarzony warsztat? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy!


Zainwestuj w szafki i meble warsztatowe

Domowy warsztat często o powstaje z wygenerowanej części piwnicy lub garażu. Dlatego też w przestrzeni tej musi panować ład i porządek – jest to związane nie tylko z estetyką przestrzeni, ale przede wszystkim z aspektami bezpieczeństwa. Praca z różnego typu narzędziami – nieraz ostrymi – musi odbywać się w bezpiecznych, odpowiednio przygotowanych do tego celu warunkach. Do tego celu niezbędne będzie zainwestować w meble warsztatowe. Szafki – zarówno te zamykane jak i otwarte oraz stół to absolutnie niezbędne elementy każdego warsztatu. Pozwolą one na uporządkowane przechowywanie narzędzi oraz elektronarzędzi, dzięki czemu będziemy wiedzieć, co gdzie się znajduje. Elementami uzupełniającymi, które nie są niezbędne, ale zdecydowanie zwiększają komfort pracy w warsztacie, są: tablica warsztatowa (taka jak np. w szkole lub korkowa), a także wózek warsztatowy. Co do tablicy sprawa jest jasna – dzięki niej będziemy mieć uporządkowane wszystkie niezbędne informacje, numery telefonów itp. Natomiast wózek warsztatowy świetnie sprawdzi się, gdy pojawi się konieczność transportu wielu ciężkich narzędzi. Zdecydowanie zwiększy on ergonomię oraz bezpieczeństwo naszej pracy w warsztacie.

Narzędzia do pracy w warsztacie – co warto mieć?

Jeżeli chodzi o posiadanie skrzynki z narzędziami warsztatowymi, to nie ma jednej reguły. Wszystko zależy od charakteru wykonywanych przez nas prac. Jeżeli zajmujemy się wyłącznie drobnymi domowymi naprawami to nasze narzędzia będą miały inny charakter, niż gdy np. zajmujemy się modelarstwem i przydatne nam są narzędzia do pracy w drewnie. Nie mniej jednak, klasyczną skrzynkę na narzędzia każdy powinien posiadać. Dlaczego? Otóż okazuje się, że wiele drobnych napraw w domu można samodzielnie wykonać, posiadając odpowiednie narzędzia rzecz jasna. Zatem co powinno znajdować się w standardowej skrzynce narzędziowej? Oto nasza lista:
– śrubokręty,
– klucz płaski oraz francuski,
– młotek,
– normalia warsztatowe,
– latarka,
– gwoździe,
– poziomnica,
miarka elektryczna bądź drewniana.

Zadbaj o bezpieczeństwo oraz ŚOI

Nie zapominajmy również o przygotowaniu apteczki pierwszej pomocy do warsztatu. Plastry, woda utleniona, gaziki – to zdecydowanie najważniejsze elementy każdej apteczki. Pracując w warsztacie nieraz ma się kontakt z różnymi substancjami oleistymi lub ostrymi przedmiotami. Warto wówczas odpowiednio się zabezpieczyć stosując ubranie ochronne oraz środki ochrony indywidualnej. Rękawice, buty antypoślizgowe, okulary ochronne to te elementy, które warto mieć w swoim warsztacie!

Po skompletowanie narzędzi do warsztatów oraz akcesoriów z zakresu bezpiecznej i higienicznej pracy, odsyłamy na stronę sklepu z narzędziami i elektronarzędziami: https://www.narzedzie24.pl/ .