Usuwanie plam po zwierzętach z tapicerki samochodowej. Jak temu zaradzić?

psy w samochodzie

Wielu z nas przechodziło pewnie podobną traumę. Zalana moczem zwierzęcym tapicerka nie jest niczym przyjemnym. Towarzyszą temu bardzo często, ciężkie do usunięcia plamy i nieprzyjemny zapach. Nasze doświadczenia związane z usuwaniem tego typu plam nie należą do najprostszych, ale pomimo to są wykonalne i wcale nie muszą zajmować dużo naszego cennego czasu. Co ciekawe, plamy, zabrudzenia i brzydki zapach można usunąć za pomocą zwykłych środków czystości, które stosujemy na co dzień.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem na walkę z nieoczekiwanymi niespodziankami mogą okazać się maty dla psa do sikania. Te jednorazowe podkłady chłonne są w stanie nasiąknąć zebranym materiałem nie zagrażając stanowi naszej tapicerki. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na uniknięcie różnego rodzaju plam, nie tylko moczu. Dzięki temu nie będziemy narażać naszych nerwów. Maty dla psa do sikania mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, szczególnie gdy nasz pupil ma poważne problemy z trzymaniem moczu. Jest to także dobre rozwiązanie jeżeli jesteśmy właścicielami małego szczeniaka, który jeszcze nie potrafi trzymać moczu.

wnętrze samochodu

Usuwanie moczu z tapicerki. W co należy się zaopatrzyć?

Do usunięcia plam z moczu nie będziemy potrzebować nawet specjalnych środków chemicznych czy preparatów. Odpowiednikiem będzie mieszanka składająca się z:
pół szklanki wody utlenionej, 2 łyżki sody kuchennej, 2 krople płynu do naczyń. Plamę należy spryskać naszym domowym preparatem. Przykry zapach również zostanie usunięty, jeżeli nasza substancja zostanie wykorzystana nie później niż po godzinie od jej przygotowania. Nieprzyjemny zapach można także usunąć za pomocą płynu do płukania ust.

maty dla psa do sikania

Maty dla psa do sikania – gdzie kupić?

Odpowiednim miejscem na zakup tego typu zabezpieczeń dla naszej tapicerki w samochodzie może być sklep internetowy www.om.sklep.pl/. Maty do sikania dla psa czy kota to idealne rozwiązanie w kwestii zapobiegania tego typu problemom, które mogą się wielokrotnie powtarzać. Czyszczenie plam z moczu nie jest przyjemne, dlatego warto jest skorzystać z materiałów, które w pełni zabezpieczą nasz pojazd przed takimi przypadkami. Maty dla psa do sikania zaoszczędzą nie tylko nasz budżet, ale i czas, który jest niezbędny do całego procesu związanego z czyszczeniem i pozbywaniem się brzydkiego zapachu.