Technik usług kosmetycznych – charakterystyka zawodu

Zawód kosmetyczki w dzisiejszych czasach jest nieoceniony. Coraz więcej osób troszczy się o swój wygląd i nie są to wyłącznie kobiety, zdarza się że klientami salonów piękności są również mężczyźni. Każdy kto chce zadbać o młody wygląd skóry, pozbyć się zmarszczek czy też dolegliwości skórnych odwiedza salon kosmetyczny.

Trzeba pamiętać, że kosmetyczka to specjalistka nie tylko od skóry twarzy ale również od pielęgnacji ciała. Jeśli borykamy się z problemem suchej skóry, chcemy zadbać o piękne dłonie czy też pozbyć się cellulitu, pomoże nam w tym właśnie kosmetyczka. Zatem okazuje się, że technik usług kosmetycznych to zawód, który powinien znać się na skórze twarzy i ciała i jest to prawda. Jakie jeszcze umiejętności powinna posiadać kosmetyczka?

Zdolność do empatii

Kosmetyczka musi mieć świadomość, że odwiedzają ją różni klienci mniej lub bardziej wymagający. Z większymi lub mniejszymi problemami skórnymi. Kosmetyczka powinna więc wykazywać empatię i być cierpliwa. Bowiem bardzo często jest tak, że osoby odwiedzające salon urody chcą po prostu przyjść na zabieg który ich zrelaksuje i odpręży. Rola kosmetyczki jest więc temu wszystkiemu dopomóc.

Umiejętności poparte dyplomami

Zawód kosmetyczki związany jest ze stałym poszerzaniem kompetencji. Technik usług kosmetycznych musi być na bieżąco z nowinkami kosmetycznymi powinien też znać się na najnowszych narzędziach i na tym jakie zabiegi dostosować do konkretnych dolegliwości skórnych. Dobrze aby była to osoba, która stale się szkoli i zdobywa dyplomy, raz,lepiej wygląda to w oczach klientów (wykwalifikowana kosmetyczka cieszy się większym zaufaniem wśród klientów). Poza tym chcąc zostać kosmetyczką wystarczy podjąć naukę w szkole policealnej. Sukces Edukacja to jedna ze szkół, która prowadzi zajęcia dla przyszłych kosmetyczek.

Oto zabiegi jakie najczęściej wykonuje kosmetyczka:

– kosmetyka pielęgnacyjna skóry ciała i twarzy
– zabiegi kosmetyczne na dłonie i stopy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne: masaże, oczyszczanie, nawilżanie, zabiegi liftingujące
– zabiegi depilacji